JAK ZNALEŹĆ POLSKIE ODPOWIEDNIKI?

Polskie produkty

W hiszpańskich sklepach jest wiele produktów spożywczych, które na co dzień stosujemy w Polsce. Jednak nie zawsze i nie od razu uda nam się znaleźć na półkach to, czego szukamy. Obsługa zazwyczaj nie mówi po angielsku, a używając translatora Google w telefonie i tak zazwyczaj trudno wytłumaczyć, o co konkretnie nam chodzi.

Dlatego poniżej lista polskich odpowiedników z nazwami hiszpańskimi oraz polskich produktów spotkanych na Wyspach Kanaryjskich:

DROŻDŻE ŚWIEŻE (Levadura Fresca) – w sklepach można kupić zazwyczaj drożdże świeże w małych kostkach po 25g. (Spar, Mercadona)

GĄBKA – w sklepach popularnej w Hiszpanii sieci Cordillo sprzedawane są gąbki do mycia ciała produkowane w Polsce.

MAŚLANKA (Suero de la leche) – można znaleźć w niektórych sklepach, bardziej popularne są Kefiry, które znaleźliśmy m.in. w „Mercadonie”.

MUS JABŁKOWY (Postre de Manzana) – tego produktu nie brakuje w większości sklepów. Jednak naszą uwagę przykuł mus sprowadzany z Polski. (Mercadona)

Mus jabłkowy z Polski na Wyspach Kanaryjskich Fot. Czytelniczka

OCET (Vinagre de Limpieza Concentrado) – poszukiwanie popularnego w Polsce octu spożywczego nie było łatwe. Okazuje się, że tutaj można kupić jedynie ocet przemysłowy np. do czyszczenia różnych powierzchni. (Mercadona)

PESTKI DYNI (Pipa Calabaza, Semente Abobora) kiedy zapytaliśmy się obsługi w jednym z marketów, gdzie znajdują się pestki dyni to pani z uśmiechem zaprowadziła nas do działu warzyw, gdzie leżały wielkie dynie (Mercadona)

PŁYN DO NACZYŃ – W sklepach można znaleźć płyn do naczyń znanej międzynarodowej marki z napisami po polsku (Spar)

Płyn do naczyń w jez. polskim Fot. Czytelnik

PROSZEK DO PIECZENIA (Levadura en polvo) do nabycia w większości sklepów (np. Spar, Mercadona)

PRZYPRAWA W PŁYNIE – z polską etykietą spotkaliśmy ją na Wyspach Kanaryjskich w sklepach sieci Spar oraz Unide.

Zanana z polskich sklepów przyprawa w płynie Maggi Foto: Czytelnik

ŚMIETANA KWAŚNA (Nata Fresca) – sporo wysiłku może wymagać poszukanie w sklepach kwaśnej, zagęszczonej śmietany. W Polsce zazwyczaj można ją znaleźć obok śmietan lub jogurtów. Tutaj spotkaliśmy ją obok… masła i margaryny (Mercadona)

Kwaśna śmietana w Mercadonie Fot. Czytelnik

VEGETA (Caldo) ta popularna przyprawa jest do nabycia w małych słoiczkach (Carrefour, Auchan, Mercadona)

Pomóż innym w odnalezieniu naszych odpowiedników lub polskich produktów w sklepach na Wyspach Kanaryjskich. Wspólnie z nami twórz listę produktów, zrób zdjęcie i wyślij do nas!