ROZBITO GANG PRZEMYCAJĄCY LUDZI Z AFRYKI (VIDEO)

Aktualności Interwencje

Około piętnastu osób zatrzymali policjanci w operacji przeprowadzonej przez policję krajową we współpracy z Europolem na południu Gran Canarii przeciwko sieci, która przesyłała migrantów z wybrzeża Afryki na Wyspy Kanaryjskie.

Według Canarias 7 śledztwo przeciwko temu gangowi trwało od kilku miesięcy i doprowadziło do powstania budek telefonicznych i innych firm w centrum handlowym Puerto Rico w Mogán, takich jak biura podróży i inne punkty na południu wyspy, które były łącznikami między ludźmi, którzy chcieli podróżować na Wyspy Kanaryjskie lub Półwysep, a tymi, którzy kontrolowali te trasy. Według nieoficjalnych informacji imigranci płacą przemytnikom od jednego do kilku tysięcy euro, aby dostać się do Europy.

Źródło: Youtube/Policia Nacional

Tymczasem w kwietniu policjanci interweniowali w obozie dla imigrantów Las Raices na Teneryfie z powodu bójki wśród podopiecznych ośrodka. Awanturnicy zaatakowali też interweniujących funkcjonariuszy. Kilkanaście osób zostało rannych, w tym trzy ciężko. Sąd zdecydował o aresztowaniu 9 osób, głównie obywateli Senegalu i Mauretanii.

Foto: Policia Nacional