KOLEJKI ZA NIETYPOWYMI WAFLAMI

Ciekawostki

Olbrzymią furorę na Wyspach Kanaryjskich robią lokale jednej z sieci gastronomicznych. A to za sprawą wafli. Nie chodzi tu tylko o smak, ale bardziej o… kształt.

Otwarta pod koniec maja La Pollería w Santa Cruz de Tenerife przyciągnęła tłumy, a do lokalu ustawiały się długie kolejki, aby kupić popularne ciastka w kształcie genitaliów.

Pomysłodawcą tego kontrowersyjnego wyrobu i firmy, która została przekształcona w franczyzę, jest Pedro Bauerbaum, młody człowiek z Teneryfy, który pod koniec 2019 roku otworzył swój pierwszy sklep w stolicy Hiszpanii – w Madrycie. Biznes uruchomił pod koniec 2019 roku. W czasie pandemii koronawirusa jego zyski zaczęły rosnąć, bo wafle w kształcie waginy i penisa wywołały sensację w internecie. Zaradny przedsiębiorca w krótkim czasie otworzył 7 punktów (także na Gran Canarii i Teneryfie).

W mediach społecznościowych markę obserwuje ponad 80 tys. osób. Wielu ludzi robi sobie selfie z nietypowym ciastkiem. „Pollofres” to 17-centymetrowy wafel w kształcie genitaliów do wyboru z: nutellą, petit suisse, wanilią lub polewą z ciemnej czekolady. Ciastka można kupić w cenie od ok. 4 euro.

Foto: Facebook/La Polleria