NOWA ŚCIEŻKA ROWEROWA NA FUERTEVENTURZE

Ciekawostki Turystyka

Nowa 6-kilometrowa ścieżka rowerowa powstała na Fuerteventurze między miejscowościami turystycznymi El Salmo i Costa Calma. Projekt obejmuje również przejście podziemne, które sprzyja łączności i zmianom kierunkowym w Sotavento, Esquinzo, Pecenescal i Barranco de los Canarios.

Prezes Cabildo de Fuerteventura, Sergio Lloret López, odebrał w połowie czerwca 2021 roku, 6-kilometrowy pas rowerowy oraz roboty węzłowe El Salmo, które składają się z przejścia podziemnego na wysokości Pecenescal, dwóch łączących odnogi autostrady ze wspomnianym przejściem podziemnym i ronda od węzła. Ten ostatni poprawia mobilność w południowej części Fuerteventury i pozwala na zmianę kierunku ruchu, który zaczyna się lub kończy na wspaniałych plażach Sotavento, wybrzeżu Esquinzo, domach Pecenescal i Barranco de Los Canarios.

Już w 2017 r. Cabildo zaproponowało wykorzystanie i ponowne wykorzystanie na przyszłej ścieżce rowerowej odcinków oryginalnego FV-2, między Gorriones a Risco del Paso, które byłyby nieczynne po wejściu do eksploatacji nowego FV-2 w grudniu 2019. Projekt rządu Wysp Kanaryjskich uwzględnił tę propozycję i uwzględnił również drugi odcinek, między Risco del Paso i El Salmo.

Aby umożliwić przejazd rowerzystów poza nową autostradą FV-2, utworzono odcinek o długości około 3 km. po stronie autostrady, która jest zwrócona w stronę morza i biegnie równolegle do niego. Część tej linii została zbudowana na nowo, inna część pojawi się na poprzednim FV-2, korzystając z obecnego FV-2 – informuje Cabildo de Fuerteventura.

Foto: Cabildo de Fuerteventura