OFEROWALI NOCLEGI, KTÓRYCH NIE BYŁO

Aktualności Interwencje

Gwardia Cywilna ustaliła i aresztowała dwie osoby, które wspólnie z czterema innymi pomocnikami oferowali noclegi w luksusowych hotelach i willach na Teneryfie. W ten sposób wyłudzili 15 tys. euro od różnych klientów.

Śledztwo rozpoczęło się po kilku skargach ofiar oszustwa. Zgłosiły one, że przez internet nieznane osoby oferowały noclegi w luksusowych hotelach/willach, zlokalizowanych głównie na południu Teneryfy, po cenach znacznie niższych niż te, publikowane przez same obiekty hotelowe na portalach rezerwacyjnych.

Gdy klienci nawiązali kontakt z rzekomym szefem biura podróży, wówczas otrzymali zlecenie dokonania rezerwacji i opłaty za pośrednictwem platformy BIZUM.

Kiedy turyści przybywali do miejsca noclegowego, dowiadywali się, że zostali oszukani, ponieważ w obiekcie nie było rezerwacji na ich nazwisko.

Zarówno głównemu liderowi organizacji, jak i pozostałym członkom grupy Gwardia Cywilna zarzuciła 25 przestępstw oszustwa i wyłudzenie 15 tys. euro.

Śledztwo zostało przeprowadzone przez agentów należących do Gwardii Cywilnej La Victoria de Acentejo w ramach tzw. „Operacji Cancun”.

Foto: Guardia Civil