POLKA ARESZTOWANA ZA BICIE MĘŻA

Interwencje Więcej informacji

Na 2 miesiące więzienia została skazana przez hiszpański sąd polska turystka za notoryczne bicie pochodzącego z Niemiec męża. Do aktów agresji dochodziło w znanym kurorcie Playa del Ingles na południu Gran Canarii.

O sprawie napisał dziennik „Canarias7”. Gazeta podała, że 34-letnia obywatelka Polski biła swojego 56-letniego małżonka po twarzy w różnych miejscach hotelu przez kilka dni.

Sąd po zeznaniach świadków i zebrany materiał dowodowy zasądził Annie M. dwumiesięczny areszt oraz zabronił zbliżać się do męża i kontaktować z nim przez okres 1 roku.

Jak wynika z relacji pracowników hotelu policja została wezwana do obiektu 1 września 2021 r. przez jednego z recepcjonistów po tym, jak rozgniewana kobieta kilkakrotnie uderzyła w twarz swego męża. Przybyła na miejsce policja potwierdziła agresywne zachowanie Polki i zabrała ją do tymczasowego aresztu.

Dziennik „Canarias7” poinformował, że kluczowa dla zatrzymania Polki była rozmowa policjantów z jej mężem. W trakcie spotkania z ofiarą funkcjonariusze potwierdzili na jego ciele liczne siniaki, a także rany na twarzy:

„Mężczyzna zeznał, że od kilku dni otrzymuje ciosy od swojej żony bez żadnego powodu, a sam nie stawia jej oporu. Świadectwo to zostało potwierdzone przez różnych klientów hotelu” – napisała kanaryjska gazeta. 

Foto: Policia Nacional