OKRADAŁ DARY DLA LA PALMY

Aktualności Interwencje

Gwardia Cywilna aresztowała na Teneryfie mężczyznę za przyjmowanie datków przeznaczonych dla poszkodowanych wybuchem wulkanu z La Palmy i sprzedawanie ich w sklepach z używanymi rzeczami.

Na stronie Guardia Civil czytamy, że oszust zaoferował przeniesienie wszystkich darowizn, które stowarzyszenie z Teneryfy otrzymało na La Palmę w trzech kontenerach.

Zatrzymany zaoferował swoją pomoc stowarzyszeniu charytatywnemu na Teneryfie w przetransportowaniu rzeczy i żywności, które udało mu się zebrać, na La Palmę. Udając kierownika fałszywego stowarzyszenia solidarności, oszust przekazał trzy kontenery, aby załadować je wszystkimi darowiznami.

Po opóźnieniu transportu poszkodowane stowarzyszenie skontaktowało się z nim, aby dowiedzieć się o przyczynach opóźnienia, i otrzymało w odpowiedzi nagranie wideo, na którym widziano kilka osób rozładowujących i rozprowadzających rzeczy. Jednak obrazy były stare i nie odpowiadały żadnemu rzeczywistemu przekazaniu na wyspę La Palma.

Śledczy sprawdzili, że pojemniki znajdują się w tym samym miejscu, w którym zostały napełnione, w miejscowości San Isidro.

Gwardia Cywilna Granadilla de Abona (Teneryfa) przeprowadziła kilka przeszukań autoryzowanych przez sąd i odzyskała przywłaszczone dary.

Foto: Guardia Civil