PRZESUWAJĄ TERMINY KARNAWAŁU

Karnawał Więcej informacji

Władze Santa Cruz de Tenerife zgodziło się przełożyć obchody Karnawału do czerwca 2022 roku ze względu na wpływ szóstej fali i rekordowy poziom infekcji koronawirusem, które opóźniły próby i przygotowania uczestniczących grup. Także władze stolicy Gran Canarii przesunęły termin rozpoczęcia karnawału na tej wyspie o 15 dni. Tymczasem na południu w Maspalomas karnawał ma się odbyć w czerwcu 2022 r. wraz z widowiskową paradą.

Rada Miasta stolicy Teneryfy, gdzie odbywał się drugi, co do wielkości, tuż po Brazylii, karnawał na świecie wskazała, że imprezy będą mogły się odbyć pomiędzy 4 a 26 czerwca 2022 r. w formie konkursów i gal, które odbywają się za granicą, a nie w zamkniętych miejscach. Z powodu pandemii w 2021 roku gala i prowadzone działania miały format audiowizualny, w tej edycji miasto chce, aby była impreza była bardziej tradycyjna.

Jednak na razie nie są brane pod uwagę występy uliczne, czyli parady lub imprezy, dopóki nie będzie wiadomo, jak będzie postępować ewolucja pandemii. Na tę chwilę próby grup karnawałowych, jeśli poprawi się sytuacja pandemiczna na Teneryfie, która jest obecnie na najwyższym poziomie alarmowym 4, będą mogły rozpocząć przygotowania dopiero w kwietniu.

Z kolei władze stolicy Gran Canarii początkowo planowały zorganizować imprezy karnawałowe z ekstrwaganckimi i barwnymi strojami pomiędzy w dniach od 11 lutego do 6 marca 2022 roku. Jednak ze względu na najwyższą ilość zakażeń koronawirusem spośród wszystkich wysp na archipelagu zanotowanych w połowie stycznia 2022 r. zdecydowano, że imprezy zostają przesunięte o 15 dni.

Już na początku stycznia 2022 r. zaczęto budowę olbrzymiej sceny, aby celebrować karnawał poświęcony Ziemi, który na Gran Canarii ma się odbyć między 25 lutego a 20 marca 2022 r.. Wiadomo już, że będzie ograniczony do gali w parku Santa Catalina z kontrolą pojemności i będzie wymagał okazania certyfikatu covid lub negatywnego testu na koronawirusa.

Rada Miasta San Bartolomé de Tirajana rozważa zorganizowanie Międzynarodowego Karnawału Maspalomas dopiero latem, ale nie później niż w lipcu 2022 r. 

Rada Miejska San Bartolomé de Tirajana zmieniła daty obchodów Międzynarodowego Karnawału Maspalomas od 9 do 19 czerwca 2022 roku. Jeśli pozwoli na to sytuacja pandemiczna to planowana jest również barwna kawalkada.

Planowane w tym roku obchody karnawału zaplanowane na dni 8-26 marca zostały zawieszone ze względu na rekordową ilość zakażeń koronawirusem na Wyspach Kanaryjskich. 

Foto: Czytelnik Jacek