LOKALNE BAZARY NA ARCHIPELAGU

Handel i Urzędy

Praktycznie na każdej wyspie odbywają się targowiska, w różnych miejscowościach organizowane są w określone dni tygodnia. Poniższy wykaz jest w trakcie tworzenia i aktualizacji.

Podczas pandemii koronawirusa bazary mogą być czasowo zawieszane i nie odbywać się według poniższego harmonogramu. W 2022 roku większość z nich działa już normalnie. Można tu kupić m.in. lokalne pamiątki, alkohole, wyroby rzemieślnicze, popularne miody np. z pomarańczy, kaktusa i eukaliptusa, sery produkowane na Kanarach, a także „markową” odzież, obuwie, torebki, portfele, sprzęt elektroniczny i inne drobiazgi itp.

GRAN CANARIA:

  • Mogan – Rynek Playa de Mogán to targowisko na dużym placu, z wieloma stanowiskami handlowymi odbywa się przy zatoce w każdy piątek. Działa ponownie od października 2021 r. Czynny jest w godz. 8-15.
  • Arguineguín – targ odbywa się w każdy wtorek od 5 października 2021 roku. W tym mieście targ miejski będzie się odbywał wyłącznie na Plaza Negra w godz. 8-15.
  • Terror – to jeden z największych targów na archipelagu, ze 140 stanowiskami i pozostałymi sklepami, można tutaj znaleźć dosłownie wszystko, a przy okazji zwiedzić tę urokliwą miejscoowość. Handel odbywa się tu w niedzielę. Ponieważ jest to miejsce kultu patronki wyspy – Matki Boskiej Sosnowej to ze względu na liczne pielgrzymki wielu mieszkańców, największą popularnością cieszą się przedmioty religijne, przedstawiające Matkę Boską i bazylikę, a także słynne lokalne kiełbaski. Nie brakuje tutaj też rękodzieł po lokalne owoce i warzywa, wyroby cukiernicze, ubrania i tradycyjne stroje.
Teror – niedzielny targ

TENERYFA:

  • Los Christianos – bazar znajduje się na południu wyspy, na placu w pobliżu oceanu. W każdą niedzielę można tam kupić m.in. wiele podróbek rodem z Turcji. Na jednym ze straganów spotkaliśmy tam Polkę, która sprzedawała np. „magiczne gąbki”.
  • Las Chafiras – targowiska odbywają się w każdą niedzielę.

FUERTEVENTURA:

  • Corralejo – targ rękodzieła odbywa się w czwartek i niedzielę el Campanario Corralejo
  • Jandia i Costa Calma – 20 maja ruszyły czwartkowe popularne „rynki afrykańskie” w miejscowościach: Jandia i Costa Calma. Są czynne w godz. 9-14. Z powodu pandemii otwarto je zaledwie na kilkanaście dni w sierpniu 2020 r. Handel odbywa się w rygorze sanitarnym. Wymagane jest ogrodzenie całego terenu rynku. Musi być też strefa wejścia i wyjścia, w których będą przeprowadzane kontrole. Przed wejściem odwiedzający targ muszą podać swoje imię, nazwisko, i numer telefonu, jeśli chcą wejść na zakupy.

LANZAROTE:

  • Teguise – to targ, który odbywa się w każdą niedzielę.

Pomóż nam uaktualniać listę czynnych targowisk na Wyspach Kanaryjskich. Napisz i wyślij zdjęcie: nakanarachpl@gmail.com

Fot. mogan.es