ZIMA I ŚNIEG NA KANARACH

Aktualności Pogoda

Niektóre osoby są błędnie przekonane, że Wyspy Kanaryjskie, uchodzące za najcieplejszy w zimie zakątek w Europie mają na początku roku wysokie temperatury. W porównaniu z Malediwami czy Karaibami (w sezonie zimowym ok. 30 stopni Celsjusza) niektórym na Kanarach może być nieco chłodno.

Poranek 22 lutego 2022 roku na Wyspach Kanaryjskich powitał nas niskimi temperaturami. Na El Hierro zanotowano 9, na La Palmie 13, na Teneryfie, Gran Canarii i Fuerteventurze 14, a na Lanzarote 15 stopni Celsjusza. Na najwyższym szczycie w Hiszpanii – Teide ponownie pojawił się śnieg, a temperatury w ostatnich dniach spadły nawet do -4 stopni. Na terenie Parku Narodowego zamknięto tymczasowo drogi dojazdowe na szczyt od strony La Esperanza. Śnieg spadł też na sąsiedniej La Palmie. Warto pamiętać, że śnieg, a czasem i grad pojawiają się tylko w górach i to na wysokości powyżej 800 metrów. Taka jest właśnie zima na Kanarach.

Na szczęście w ciągu dnia temperatury wzrastają (zazwyczaj za wyjątkiem El Hierro) do ponad 20 stopni w cieniu. Dlatego nawet w zimie na Wyspach Kanaryjskich można opalać się na plaży i kąpać w oceanie, a opady deszczu występują tu niezwykle rzadko. W styczniu, lutym i marcu mogą się częściej zdarzyć pochmurne dni, ale warto pamiętać, że pogoda na południu każdej w wysp archipelagu może być ładniejsza niż na północy.

Foto: Twitter/Aemet Izaña