EUROPEJSKIE TARGI SERÓW

Imprezy

Wyspy Kanaryjskie to jeden z wiodących regionów produkujących sery. 12 i 13 marca 2022 roku odbędą się Europejskie Targi Serów w miejscowości Teror na Gran Canarii.

Sery z 7 krajów będzie można zobaczyć i spróbować podczas V Europejskich Targów Sera. Impreza gastronomiczna odbędzie się w Plaza de Sintes w sobotę w godz. 10:00 do 20:00 oraz w niedzielę od 10:00 do 15:00. Nie zabraknie również programu koncertowego „Los 600”, „La Trova” i „Transhumancja” oraz zajęcia dla dzieci, które będą mogły nauczyć się przygotowywać samodzielnie ser. 

Europejskie Targi Serów w Terorze na Gran Canarii zaliczane są do jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń gastronomicznych roku w Regionie Północnym i na wyspie, w ramach Szlaku Serów.

Z kolei sąsiednia Fuerteventura ma jeden z najlepszych serów kozich na świecie. Nosi nazwę „queso majorero”, który od 1996 roku jest chronioną nazwą pochodzenia. Jego smak docenili najpopularniejsi degustatorzy World Cheese Awards. Skórka sera ma czerwonawy kolor ze względu na zawartą w składzie paprykę i odznacza się niepowtarzalnym, słodko-kwaśnym smakiem. Aby zobaczyć, jak się go produkuje można udać się do muzeum sera Majorero, serowarnię La Villa oraz El Convento. 

Foto: Ayuntamiento Teror