DIRE STRAITS, MORCHEEBA I KONCERT DLA UKRAINY

Celebryci na Kanarach Imprezy

Muzyczne światowe gwiazdy Dire Straits i Morcheeba zawiatają na początku kwietnia 2022 roku na Wyspy Kanaryjskie.

1 kwietnia 2022 roku odbędzie się koncert charytatywny, na rzecz osób dotkniętych wojną na Ukrainie. Impreza rozpocznie się o godz. 20 w Auditorio Infanta Leonor w Los Cristianos na Teneryfie. Wystąpią: soliści (m.in. śpiew, fortepian, skrzypce, gitara, saksofon) i zespoły muzyczne.

2 kwietnia 2022 roku w Adeje na Teneryfie wystąpi Dire Straits jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów rockowych. Grupa występuje na scenie od ponad 40 lat, wraz  ze wspaniałym gitarzystą i autorem piosenek Markiem Knopflerem.

Muzycy mają na koncie rekordową sprzedaż ponad 120 milionów albumów.

W czerwcu 2022 roku zespół Dire Straits wystąpi także na kilku koncertach w Polsce: We Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Lublinie.

Z kolei 3 kwietnia brytyjski duet MORCHEEBA, zagości na Gran Canarii, wypełniając muzyką Alfredo Kraus Auditorium. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to jedyny występ na Wyspach Kanaryjskich.

Muzycy zaprezentują najnowszy, dziesiąty studyjny album po trzech dekadach kariery. Zespół Skye Edwardsa i Rossa Godfreya proponuje nam 10 nowych utworów będących efektem fuzji stylów.

Foto: Facebook/Dire Straits