NAJWIĘCEJ SŁOŃCA I NAJLEPSZY KLIMAT

Pogoda

Las Palmas de Gran Canaria znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej słonecznych miast w Europie oraz na drugim miejscu pod względem najlepszego miejsca do życia na świecie.

Ranking przygotowany przez niemiecką wyszukiwarkę Holidu wskazał położoną na północy stolicę Gran Ganarii ze średnią miesięczną wynoszącą 341 godzin słońca. Jednak warto pamiętać, że najcieplejsze i zarazem najbardziej słoneczne zakątki są na południu wyspy w okolicach Mogan, Puerto Rico, Maspalomas i Playa del Ingles. I właśne te miejsca warto wybierać jako rejon do wakacyjnego wypoczynku.

Vina del Mar w Chile oraz sklasyfikowane tuż za nim na drugim miejscu Las Palmas de Gran Canaria w Hiszpanii to według naukowców najlepsze miejsca na świecie do zamieszkania przez człowieka – wynika z rankingu przygotowanego przez portal Weatherwise.org. Te dwa miasta mają najwięcej słonecznych dni w roku oraz łagodne zimy. Na Gran Canarii średnia temperatura w sezonie zimowym (styczeń, luty) waha się w okolicach 21 w dzień i ok. 15 stopni Celsjusza w nocy.

Wyspy Kanaryjskie to region wiecznej wiosny, nie jest ani za gorąco ani za zimno (temperatura rzadko przekracza 30 stopni Celsjusza) i nie ma większych wahań ciśnienia atmosferycznego – średnio jest ok. 1013 hPa. Pobyt w takim klimacie według specjalistów zapobiega chorobom kości (np. osteoporozie) i pomaga w przypadku dolegliwości typu wysokie ciśnienie krwi i ból mięśni. 

To idealne miejsce na wakacje przez cały rok. Wysoka zawartość soli mineralnych oraz jonów ujemnych w Oceanie Atlantyckim zapewnia działanie przeciwutleniające i relaksacyjne. Powietrze niesione przez passat wpływa korzystnie na układ oddechowy i na skórę, która po takim wypoczynku będzie dogłębnie odżywiona i nawilżona. 

Australijski magazyn podróżniczy „Traveller” w artykule o stolicy Gran Canarii – Las Palmas, powołuje się na badania Thomasa Whitmore’a z Uniwersytetu Syracuse, który w 1996 roku przeanalizował klimat sześciuset miast na świecie. Stwierdził, że w Las Palmas klimat do dobrego samopoczucia jest wyśmienity z powodu niewielkich różnic temperatur w dzień i w nocy, umiarkowanego wiatru i podobnych temperatur między latem a zimą.

Foto: nakanarach.pl