Z FUERTEVENTURY DO KADYKSU BEZ PRZESIADKI

Aktualności Promy Turystyka

Stopniowo rośnie zainteresowanie podróżami promem w prowincji Las Palmas (porty Las Palmas, Arrecife, Puerto del Rosario, Arinaga i Salinetas). W tym roku zanotowano wzrost o 8,81 %. Od 1 czerwca 2022 uruchomiono nowe połaczenie z Fuerteventury do Kadyksu.

Wzrost pasażerów następuje w ruchu pasażerskim w rejsach wycieczkowych i między wyspami.

Ta trasa znacznie upraszcza podróż samochodem z Hiszpanii kontynentalnej na wyspę. Do tej pory, aby dotrzeć promem na Fuerteventurę była konieczna przesiadka na Lanzarote lub Gran Canarii. Teraz nie jest to konieczne.

Bezpośrednie połączenia było jednym z warunków przetargu ogłoszonego przez Ministerstwo Transportu, na który firma promowa „Naviera Armas Trasmediterranea” złożyła najlepszą ofertę i tym samym wygrała przetarg. Koncesja jest ważna przez dwa lata, czyli od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2024 r. Termin ten może jednak zostać przedłużony.

Armas Trasmediterranea będzie obsługiwał trasę Kadyks-Wyspy Kanaryjskie nowoczesnym statkiem Ciudad de Valencia, który został zwodowany w sierpniu 2020 roku. Pierwsza podróż ruszyła od 1 czerwca, a następnie w każdy wtorek o godzinie 14:00 z Kadyksu. W środę o 16:30, po 26,5 godzinach dotrze do Arrecife na Lanzarote. W tym samym dniu w środę o 20:00 prom zacumuje w Puerto del Rosario na Fuerteventurze. Tak więc podróż z Kadyksu na Fuerteventurę zajmuje łącznie 30 godzin. Następnie w czwartek o godzinie 02:00 przypływa do Las Palmas de Gran Canaria, a o 8:30 do Santa Cruz de Tenerife. W czwartek wieczorem o 21:30 prom dociera do swojej ostatniej stacji z Sta. Cruz de La Palma. W piątek o godzinie 16.00 podróż z La Palmy rozpoczyna się ponownie w przeciwnym kierunku. W sobotę o 17:00 wróci na Fuerteventurę, by w poniedziałek o 7:00 przybyć do Kadyksu.

Prom „Ciudad de Valencia” ma 203,28 m długości, 25,6 m szerokości i zanurzenie 6,50 m. Może pomieścić 604 pasażerów i 240 pojazdów.

Foto: Zdjęcie ilustracyjne – Armas Trasmediterranea