PUCHAR ŚWIATA W WINDSURFINGU

Aktualności

Pozo Izquierdo na Gran Canarii w dniach od 9 do 17 jest gospodarzem drugiej rundy Pucharu Świata 2022 w Windsurfingu – podają organizatorzy.

Pozo Izquierdo na wyspie Gran Canaria to raj dla miłośników windsurfingu. W tutejszych warunkach klimatycznych powstają fale o wysokości od jednego do trzech metrów, które czynią ten sport prawdziwym widowiskiem. Tym razem jest gospodarzem zawodów o mistrzostwo świata w kategorii Freestyle kobiet, Slalom mężczyzn oraz Wave w obu wariantach – czytamy na stronie spain.info.

W tegorocznej imprezie pojawią się najlepsi zawodnicy z całego świata: Bernd Roediger, Marcilio Brawzinho i Camille Juban, którzy stali na podium w tegorocznej imprezie organizowanej wcześniej na Wyspach Zielonego Przylądka.

W wyścigu weźmie też udział mistrz 2019, Brasil Ricardo Campello, także a także lokalni zawodnicy, tacy jak Liam Dunkerbeck, Marinito Gil, Michael Fril czy Phillip Köster.

Puchar Świata w Windsurfingu odbywa się we współpracy rządu Wysp Kanaryjskich, Cabildo de Gran Canaria, poprzez Turystykę Gran Canarii, Departament Sportu i Rady Miasta Santa Lucía de Tirajana.   

Foto: pwaworldtour.com