ŚNIEG ZASKOCZYŁ KIEROWCÓW I PIESZYCH

Aktualności

Służby ratunkowe w ciągu ostatnich dwóch nocy w połowie lutego 2023 roku pomagały niektórym turystom i osobom uwięzionym w samochodach z powodu złych warunków pogodowych w pobliżu Parku Narodowego Teide na Teneryfie.

Drogi dojazdowe na szczyty Teneryfy i Gran Canarii są zamykane przez władze, mimo że Guardia Civil podkreśla, że ​​ten środek ostrożności ma na celu bezpieczeństwo publiczne i jest podejmowany tylko w razie potrzeby.

Straż pożarna opublikowała w mediach społecznościowych filmy z dróg, pokazujące, jak kilka samochodów utknęło z powodu lodu na drogach i że musieli ratować pieszych, którzy zgubili się i odizolowali z powodu warunków pogodowych.

Guardia Civil poinformowała wczoraj (w czwartek), że agenci z Mountain Rescue and Intervention Group (GREIM ) zintensyfikuje usługi nadzoru w Parku Narodowym Teide w ciągu najbliższych kilku dni, podczas gdy na tym obszarze nadal występuje śnieg i lód.

Podobnie Guardia Civil wydała szereg zaleceń na wypadek, wychodząc w góry konieczne jest noszenie odpowiedniego ubrania i obuwia, ponieważ jest bardzo zimno, zabranie jedzenia i picia w samochodzie na wypadek, gdybyś nie mógł wrócić na dół oraz w pełni naładowane telefony na wypadek, gdyby ktoś potrzebował pomocy.

Foto: Facebook/Bomberos de Tenerife