TŁUMY TURYSTÓW NA WIELKANOC

Aktualności

Wyspy Kanaryjskie to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych wybieranych na spędzenie świąt wielkanocnych.

Hiszpańscy kontrolerzy lotów pokazali w internecie zdjęcie przedstawiające natężenie ruchu powietrznego w okresie świątecznym. Lotniska Kanaryjskie przewidują obsługę 12 977 lotów, 7 364 krajowych i 5 613 międzynarodowych w dniach od 31 marca do 10 kwietnia 2023 roku.

Masowy napływ turystów z różnych stron świata spowodował, że władze portów lotniczych wprowadziły środki mające na celu przyspieszenie ruchu lotniczego. Celem jest uniknięcie opóźnień w lotach m.in. dzięki przedłużeniu rozkładu lotów, rekrutację dodatkowego personelu do obsługi turystów oraz koordynację pomiędzy różnymi usługami lotniska.

To olbrzymie zainteresowanie archipelagiem spowodowało też wzrost cen. Apartamenty turystyczne na Lanzarote notują najwyższe ceny na Wyspach Kanaryjskich w okresie Wielkanocy, ale warto poszukać oferty last minute. Zobacz w wyszukiwarce:

https://www.wakacje.pl/wczasy/el-hierro,fuerteventura,gran-canaria,la-gomera,la-palma,lanzarote,teneryfa/?od-2023-04-07,do-2023-04-14,tanio&a_aid=1205&utm_source=travellead&utm_medium=cps&utm_campaign=1205-www.nakanarach.pl&utm_content=widget-search

Średnia stawka na tej wyspie wynosi 130 euro za noc i pokrywa się ze średnią krajową, która jest znacznie przekraczana na Balearach, w Madrycie i w Kraju Basków.

Portal wynajmu apartamentów Holidu w różnych regionach kraju wyliczył, że Na Gran Canarii średnia cena wynosi 113 euro za noc. Na La Palmie pokój kosztuje średnio 109 euro, a na Teneryfie i La Gomerze wynajmuje się je odpowiednio za 104 i 100 euro. Najtańsze noclegi są na El Hierro ze średnią 93 euro za noc. Oznacza to, że średnia cena wynajmu na Wyspach Kanaryjskich wynosi 109 euro za noc.

Pod względem obłożenia tylko La Palma, z 91%, przewyższa Lanzarote w archipelagu. Teneryfa ma 81% zajętych miejsc, na Lanzarote obłożenie jest na poziomie 80%.

Najwyższe stawki w kraju notowane są na Balearach, gdzie średnia dochodziła do 204 euro za noc. Dalej Madryt, tu pokój kosztuje średnio 181 euro, oraz Kraj Basków – średnio 163 euro.

Wśród najczęściej używanych filtrów wyszukiwania przy poszukiwaniu noclegu znajdujemy zapotrzebowanie na mieszkania turystyczne, które pozwalają na zwierzęta domowe (26%), prywatny basen (23%), internet (18%), prywatny ogród (17%), miejsce parkingowe (14%), telewizor (13%) i zmywarkę do naczyń (11%).

Źródło i tłumaczenie: Isla Sin Corrupción, lavozdelanzarote.com