WZROST ZACHOROWAŃ COVID-19 NA KANARACH

Covid-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że tegoroczna Wielkanoc i tłumy turystów spowodowały rozprzestrzenianie się koronawirusa na Wyspach Kanaryjskich, przy 250% wzroście liczby zachorowań.

W tygodniach poprzedzających Wielkanoc wartości zachorowań na Covid-19 wynosiły średnio około 800 wykrytych przypadków na 100 tys. mieszkańców, a w kwietniu 2023 roku wzrosły do ​​2000 przypadków na 100 tysięcy.

Ministerstwo ostrzega, że ​​„gwałtowny wzrost zachorowań może wiązać się z pojawieniem się nowego wariantu, którego wpływ należy przeanalizować” i nie wyklucza aktualizacji środków ochronnych.

Obserwatorium Complutense Anticipa-COVID monitoruje infekcję w Hiszpanii na podstawie rutynowych analiz, które są przeprowadzane co tydzień.

Eksperci podkreślają potrzebę potwierdzenia, czy ten trend wzrostowy był spowodowany pojawieniem się wariantu o „nowych zdolnościach zakaźnych”, czy też wynika z fluktuacji wynikającej ze wzrostu aktywności zbiorowej, takiej jak festiwale, zatłoczone plaże oraz spotkania rodzinne.

Fot. Archiwum gobiernodecanarias.com