NAGRODY DLA WIN Z LANZAROTE

Aktualności

Hiszpania słynie nie tylko z tanich, lecz równie dobrych jakościowo win białych i czerwonych. Zastanawialiście się, ile może kosztować wino na Wyspach Kanaryjskich. Cena może Was zszokować…

Winnice La Geria, El Grifo i Vega de Yuco z Lanzarote wygrały międzynarodowe konkursy, podczas których jury doceniło dobry smak.

Rada Regulacyjna Nazwy Pochodzenia Win Lanzarote poinformowała, że winnice La Geria, El Grifo i Vega de Yuco zdobyły łącznie 8 nagród, złote, srebrne i brązowe, w trzech prestiżowych międzynarodowych konkursach.

Próbka trunku Manto tinto z Bodega La Geria zdobyła złoty medal na Frankfurt International Wine Trophy, a winiarnie El Grifo i Vega de Yuco zdobyły pięć nagród na Decanter World Wine Awards (DWWA) w Anglii.

El Grifo zdobył dwa srebrne i jeden brązowy medal z referencjami Blanco Lías Malvasía, Blanco Seco Colección i Tinto Ariana 2021, podczas gdy Vega de Yuco zdobyła dwa brązowe medale za wina Esencia Yaiza Malvasía Volcánica i Vega de Yuco.

Ponadto El Grifo zostało również wyróżnione nagrodami Gaia Wine Challenge za swoje referencje Ancestral Blanco Ecológico (złoto) i Finca Ramón Blanco Ecológico (srebro).

Frankfurt International Wine Trophy to prestiżowy międzynarodowy konkurs, w którym bierze udział ponad 2750 win z 27 krajów.

Z kolei Decanter World Wine Awards (DWWA) po 20 latach istnienia ugruntował swoją pozycję jako jeden z najważniejszych konkursów winiarskich na międzynarodowej scenie winiarskiej. W edycji 2023 roku prawie 240 ekspertów, Masters of Wine i Master Sommeliers, oceniło prawie 18 200 win z 57 różnych krajów.

W odróżnieniu od poprzednich, w konkursie Gaia Wine Challenge, oprócz uznania jakości i doskonałości produktu, brane są pod uwagę również walory środowiskowe, które są realizowane przy produkcji i pozyskiwaniu wina. Konkurs obejmuje wysyłkę do ponad 30 000 profesjonalistów w Ameryce Północnej i Europie, w tym importerów, dystrybutorów i sprzedawców, otwierając drzwi rynku międzynarodowego dla wszystkich uczestniczących winnic.

A wracając do tematu cen win to informujemy, że najtańsze i całkiem niezłe jakościowo są te w kartonikach. Można je kupić – jak sprawdziliśmy latem 2023 roku – m.in. w sklepach sieci Mercadona czy Lidl poniżej 1 euro.

W Polsce te same wina kosztują kilka razy drożej.

Foto: Facebook/Bodega La Geria , NaKanarach.pl