NAGRYWAJĄ „PAMIĘTNIKI Z WAKACJI” NA KANARACH

Ciekawostki Turystyka

Kultowy serial paradokumentalny Polsatu „Pamiętniki z wakacji” nagrywany na Wyspach Kanaryjskich wróci na antenę. Kolejny sezon powstaje na Gran Canarii.

Casting do nowych odcinków ogłosiła spółka producencka Polot Media, należąca do Grupy Polsat Plus. Jeden odbył się od 1-3 sierpnia 2023 roku na Gran Canarii.

– Trwają poszukiwania naszych wakacyjnych bohaterów do nowych i jeszcze bardziej szalonych historii! Zapraszamy osoby dyspozycyjne i gotowe wyruszyć z Nami na 3 tygodniową przygodę na Wyspach Kanaryjskich. Dobrze słyszeliście, całe 3 tygodnie! Ale spokojnie… Nie martwcie się kosztami bo zapewniamy loty, noclegi oraz pełne wyżywienie na miejscu! All Inclusive. Od Was wymagamy tylko bycia sobą i dyspozycyjności na pełne 3 tygodnie zabawy na planie! – czytamy na Facebook’u Polot Media.

W 2023 roku ekipy zdjęciowe i aktorzy zamieszkali w jednym z hoteli w Maspalomas.  

Termin nagrań do nowych odcinków wyznaczono w terminie od 5 września do 14 października 2023 roku ponownie na Gran Canarii m.in. w Playa del Ingles.

Serial na antenę może trafić najwcześniej dopiero późną jesienią br. lub w przyszłym roku.

Kilkanaście lat temu na tej wyspie wystąpiła para bohaterów Henio i Beatka, który zabrał narzeczoną na wyspę. Mama Henia nie zaakceptowała wybranki serca syna, a ta chcąc przypodobać się przyszłym teściom przyrządziła kultową potrawę, którą w jej domu przygotowywano od pokoleń. Wówczas Henio zaśpiewał:

 Zawsze jak z Beatką robimy to danie śpiewamy: Mięsny jeż, mięsny jeż, ty go zjesz, ty go zjesz… 

Ten odcinek był nagrywany w hotelu „Vistaflor” w Maspalomas (z jednym z tych zielonych budynków).

Serial „Pamiętniki z wakacji” powstał też kilkanaście lat temu m.in. w chętnie odwiedzanym przez Polaków hotelu Dunas Mirador w Sonnenlandzie oraz na plaży Amadores na południu Gran Canarii. Część odcinków nagrywano też na sąsiedniej Teneryfie.  

Jest to jeden z najchętniej oglądanych programów telewizyjnych. Pokazywana jesienią 2011 roku pierwsza edycja „Pamiętników z wakacji” gromadziła średnio 2,28 mln widzów, a udział stacji plasował się na poziomie 17,56 proc. w grupie 4+ i 20,17 proc. w grupie 16-49.

Artykuł sponsorowany

Foto: Polot Media

Foto: NaKanarach.pl