LOT PRZERWANY PRZEZ POLAKÓW

Ciekawostki Interwencje Turystyka

Przymusowym lądowaniem w portugalskim Faro z powodu awanturujących się na pokładzie samolotu Polaków zakończył się lot z Londynu-Luton na kanaryjską wyspę Lanzarote.

Do zdarzenia doszło 19 stycznia 2024 roku. Portugalska policja poinformowała, że samolot linii Ryanair musiał zmienić trasę po przekazanej kontroli lotów informacji, że na pokładzie 8-osobowa grupa pasażerów z polskim pochodzeniem awanturowała się oraz ignorowała polecenia członków załogi.

– Zakłócali porządek, krzycząc i wielokrotnie uderzając w drzwi luków bagażowych, a także spożywali napoje alkoholowe oraz lekceważyli polecenia załogi – poinformowała portugalska policja. Dodatkowo okazało się, że grupa awanturujących się Polaków była pijana.

Mniej więcej w połowie drogi na Wyspy Kanaryjskie samolot musiał wylądować na portugalskim lotnisku w Faro. Tam funkcjonariusze zmusili do opuszczenia samolotu ośmiu zakłócających porządek Polaków. Z policyjnego raportu wynika, że mundurowi weszli do samolotu krótko po jego wylądowaniu. Nakazali agresywnie zachowującym się pasażerom opuścić maszyny, na co dobrowolnie zgodziło się siedmiu z nich. Jak poinformowała policja interwencja wiązała się także z koniecznością użycia siły przez policjantów wobec jednego z Polaków, który odmawiał wyjścia z samolotu i miał rzekomo szarpać się z policjantami.

– Jeden z nich odmówił, został siłą wyprowadzony z samolotu. Zachowujący się wrogo i agresywnie pasażer został aresztowany za nieposłuszeństwo i stawianie oporu – przekazała portugalska policja.

Według informacji francuskiej agencji AFP aresztowany Polak posiada także brytyjski paszport.

Przez incydent z Polakami samolot wylądował na Wyspach Kanaryjskich z około godzinnym opóźnieniem.

Fot. NaKanarach.pl – zdjęcie ilustracyjne