WIĘCEJ TAKSÓWEK NA GRAN CANARII

Taxi

W czasie pandemii ludzie często stali w długich kolejkach w oczekiwaniu na taksówkę. Teraz, gdy na Gran Canarię zaczęły przybywać tłumy turystów na ulicach pojawiło się też o znacznie więcej taksówek.

Urząd gminy San Bartolome de Tirajana (obejmujący turystyczne miejscowości Playa del Ingles i Maspalomas) podczas pandemii i ze względu na niską aktywność turystyczną nakazała obniżyć miejskie licencje na eksploatację taksówek samochodowych do 25%, podczas zmian fazowych do 50%. Zauważając wzrost liczby turystów Departament Transportu wydał okólnik, aby przywrócić 100% działania usług taksówkowych od 8 października 2021 roku.

Nakaz ten określa, że ​​zmiany będą trwały 24 godziny i muszą również działać codziennie i na wszystkich przystankach w gminie, z wyjątkiem Tunte i Castillo del Romeral, gdzie będą musieli świadczyć usługi w bardziej elastycznych zmianach w zależności od zapotrzebowania. Wszystkie pojazdy z 356 licencji, które posiada gmina, są zobowiązane do uczestniczenia w świadczeniu usługi, a każdy brak przydzielonej zmiany musi być uzasadniony przed lokalną administracją.

Burmistrz tej południowej gminy Conchi Narváez powiedział, że: „jesteśmy na drodze do ożywienia gospodarczego, ten środek służy odpowiedzi na usługi obywateli i turystów. W ostatnich tygodniach obserwujemy wzrost aktywności turystycznej, wzrost tworzenia miejsc pracy oraz wzrost aktywności gospodarczej w gminie”. – czytamy na stronie Cabildo de Gran Canaria.

Foto: Cabildo de Gran Canaria