NIE PIJ WODY Z KRANU!

Żywność

Picie bieżącej wody z kranu jest dość ryzykowne, zwłaszcza dla turystów, którzy są przyzwyczajeni do innej flory bakteryjnej. Może spowodować poważne dolegliwości jelitowe. To co płynie w kranach nie jest wodą pitną! Jest ona pobierana z oceanu, następnie uzdatniana chemicznie i odsalana. Picie kanaryjskiej wody na dłuższą metę jest bardzo szkodliwe dla organizmu. Jednym z objawów po dłuższym czasie może być np. kamica nerkowa.

Dlatego bardzo popularne wśród stałych mieszkańców jest kupowanie wody butelkowej, która w marketach jest dość tania i kosztuje ok. 1 euro/8 litrów. Na niektórych osiedlach np. na Gran Canarii wodę w określone dni tygodnia dowożą dostawcy, krzycząc „aqua”.

Pod bieżącą wodą z kranu nie należy też opłukiwać warzyw i owoców, które będziemy spożywać bez gotowania czy pieczenia np. sałata, pomidory itp. Lepiej opłukać je w wodzie z octem lub specjalnym środkiem np. Conejo, który można kupić w większości marketów. Dzięki temu można się pozbyć bakterii, wirusów i pasożytów.

Przy gotowaniu zupy czy herbaty też lepiej zapomnieć o wodzie z kranu. Znacznie lepiej będą smakować na wodzie z butelki.