PONAD 80% ZASZCZEPIONYCH, LUZOWANIE OBOSTRZEŃ

Aktualności

W Hiszpanii 80% populacji jest już w pełni zaszczepionych, a Ministerstwo Zdrowia zmierza do osiągnięcia nowego celu: 90%. Na Wyspach Kanaryjskich pełną dawkę szczepień ma już 83% mieszkańców. Pomimo tego wzrasta liczba zakażeń koronawirusem.

W wyznaczonych punktach – o czym pisaliśmy wcześniej na portalu nakanarach.pl mogą też zaszczepić się praktycznie bez kolejek także obcokrajowcy, którzy przebywają tu w celach turystycznych. Wystarczy ważna karta EKUZ.

Archipelag dodał minionej doby 2063 nowych infekcji, czyli o 749 więcej niż w tym samym dniu poprzedniego tygodnia i pięć zgonów. Najwięcej zakażeń ponownie notuje Teneryfa – 887, Gran Canaria – 837, Fuerteventura – 154, Lanzarote – 84, La Palma – 75, La Gomera – 20 i na El Hierro – 6.

Pomimo wzrostu covidowych statystyk na Wyspach Kanaryjskich wprowadzane jest stopniowe łagodzenie obostrzeń – o czym pisaliśmy na portalu nakanarach.pl. Rząd w Madrycie na razie nie zgodził się na obniżenie najwyższego, bo 4 poziomu alarmowego na Teneryfie i Gran Canarii, ale władze poszczególnych wspólnot autonomicznych same postanowiły znosić niektóre restrykcje (np. wymóg posiadania certyfikatu w hotelach czy restauracjach, czy limit osób, które mogą siedzieć przy jednym stoliku). O godzinę wydłużono też otwarcie lokali. Dlatego na archipelagu pozostaną tylko niezbędne środki higieny, aby żyć z wirusem, czyli używanie maski w pomieszczeniach, zachowanie dystansu 1,5 m i dezynfekcja rąk.  

Foto: nakanarach.pl