ŚWIĘTO TURYSTYKI W MASPALOMAS (VIDEO)

Ciekawostki Imprezy Turystyka

Spektakularny pokaz dronów tworzących ruchome obrazy i napisy zakończył trwające w październiku 2022 roku na południu Gran Canarii obchody 60-lecia rozwoju turystyki w Maspalomas.

Południowe wybrzeże Gran Canarii charakteryzuje się pięknymi, szerokimi i piaszczystymi plażami (długość ok. 24 km), unikatowymi wydmami, których wysokość dochodzi do 20 metrów oraz słoneczną pogodą, ponieważ tutaj panuje suchy klimat, czym różni się od od bardziej wietrznej i deszczowej północy wyspy.

Dlatego turyści chętnie od ponad 100 lat chętnie odwiedzają Gran Canarię. Jednak szczególny rozwój turystyki na wyspie zauważalny jest od lat 50. XX wieku. Południowe wybrzeże przyciąga co roku ok. 3 milionów turystów słynnymi kurortami Playa del Inglés, Maspalomas i San Agustin.

Innym charakterystycznym punktem Maspalomas jest latarnia morska.

Decyzja o budowie obiektu zapadła w 1861 roku, ale uruchomiono ją dopiero w 1890 roku z powodu wysokich kosztów realizacji, niewielkie zaludnienie wyspy oraz prawie całkowity brak drogi dojazdowej.

Najpierw powstała przystań, która umożliwiła transport surowców na wybrzeże i rozpoczęcie budowy latarni Faro de Maspalomas. Ma 56 m wysokości i jest drugą pod tym względem latarnią na Wyspach Kanaryjskich. Zasięg światła wynosi 35 km.

Wierzchołek latarni nie jest udostępniany dla turystów. Na dole znajduje się muzeum, które warto zwiedzić.

Zobacz VIDEO na naszym kanale YouTube:

Pokazy świetlne Faro de Mapalomas

Pod koniec XV w. Gran Canaria została włączona do Hiszpanii. W wiekach XVII i XVIII na wyspie pojawił się kryzys ekonomiczny i emigracja.

Z okazji 60-lecia rozwoju turystyki w Maspalomas w połowie października zorganizowano spektakl świetlny przy latarni. Natomiast na 22 października 2022 roku odbył się widowiskowy pokaz ok. 200 dronów w pobliżu latarni morskiej.

Wcześniej można było zobaczyć przy wejściu na plażę Faro de Maspalomas kwietne instalacje z pomalowanymi tancerkami.

Foto: Czytelniczka Patrycja

Zobacz oferty wakacji na Wyspach Kanaryjskich z atrakcyjnymi rabatami:

https://www.wakacje.pl/wczasy/el-hierro,fuerteventura,gran-canaria,la-gomera,la-palma,lanzarote,teneryfa/?utm_source=travellead&utm_medium=cps&utm_campaign=1205-www.nakanarach.pl&utm_content=widget-search&a_aid=1205