UNIKATOWE LATAWCE NA FUERTEVENTURZE

Aktualności Imprezy

Na kanaryjskiej wyspie Fuerteventura, która uznawana jest za najbardziej wietrzną na całym archipelagu, można zobaczyć najpiękniejsze latawce na świecie.

Fuerteventura to jedna z najpopualrniejszych destynacji turystycznych w Europie, także wśród Polaków. Licznie przybywają tu między innymi ze względu na umiarkowane temperatury i ponad 300 słonecznych dni w roku. Jest to też mekka surferów, bo na tej wyspie wiatr wieje częściej, niż na sąsiednich. Ale i z tego samego powodu ściągają tu także posiadacze latawców, które często przygotowują samodzielnie przez kilka miesięcy wcześniej, aby właśnie tu zaprezentować swoje latające dzieła. Nazwa wyspy w tłumaczeniu z języka hiszpańskiego oznacza „Mocne wiatry”.

Odbywa się tu już po raz 36. Międzynarodowy Festiwal Latawców. Uczestniczy w nim prawie dwustu zawodników z kilkunastu krajów.

Przez cztery dni profesjonalni i amatorscy posiadacze latawców z całego świata gromadzą się na pięknych, złocistych plażach wydm Corralejo na Fuerteventurze, na plaży Bajo Negro (w obszarze hotelu Oliva Beach).

Organizatorzy wydarzenia informują, że pokazy można oglądać do 12 listopada 2023 r. i dzięki sile wiatrów wypełniją one niebo Corralejo kolorowymi powietrznymi fantazjami, które zachwycą zarówno uczestników, jak i odwiedzających.

Przy okazji wydarzenia, które co roku przyciąga tłumy przygotowano występy muzyczne. W tym roku nowością jest ogłoszony przez Urząd Miasta gminy La Oliva konkurs fotograficzny pt. „Latawce na celowniku”. Mogą w nim uczestniczyć wszystkie osoby, która mają ukończone 18 lat. Po uchwyceniu najbardziej niesamowitych momentów festiwalu, jury oceni zdjęcia pomiędzy 16 a 30 listopada 2023 roku. Trzech zwycięzców otrzyma wspaniałe nagrody pieniężne.

W 2022 roku na festiwalu latawców pojawiło się prawie 40 tysięcy osób.

Nasz artykuł także na największym polskim portalu Wirtualna Polska:

https://turystyka.wp.pl/s/nakanarach-pl/widoki-jak-z-bajki-zeby-je-zobaczyc-przylatuja-z-najdalszych-zakatkow-swiata-6961666350111488a?utm_source=combreak

Foto: Facebook/Corralejo Kite Fest