SPACER MIĘDZY WULKANAMI

Atrakcje i egzotyka

Cabildo de Gran Canaria zaprezentowało wiosną 2021 r. pierwsze trzy trasy etnograficzne, które udostępniono mieszkańcom i turystom, dzięki czemu spacer między wulkanami, ranczami bydła i epokami staje się atrakcyjnym doświadczeniem edukacyjnym, które odkrywa bogactwo tradycyjnego dziedzictwa wyspy.

Trzy trasy to „Cortijo entre volcanes: Rosiana” , jest to okrężna trasa o niskim stopniu trudności i dziewięciu kilometrów, która przebiega przez 16 interesujących miejsc w środku Telde, gdzie Cortijo del Gamonal i Rosiana mają zróżnicowaną reprezentację połączonych elementów z ekstensywną eksploatacją rolniczą i hodowlaną na gruntach odzyskanych z wulkanu, pomysłowym wykorzystaniem dokonanym przez ludzi.

„Quesos: entre cortijos cattle” to druga trasa obejmująca prawie 10 kilometrów o średniej trudności w górach Moya, Guía i Gáldar, gdzie wyróżnia się wiele elementów etnograficznych związanych z wypasem i produkcją rzemieślniczych serów. Cortijos, takie jak Las Hoyas, Pavón, Galeote, Caideros czy Gusano są świadkami codziennego tranzytu owiec.

Ostatnia z trzech pierwszych tras „Cereales: the route of the eras” to 7,5-kilometrowy spacer o niskim stopniu trudności, który przebiega przez miejsca wokół Juncalillo, na wyżynach Gáldar, które są skarbnicą cennego dziedzictwa historycznego, epok i wyróżnia 32 ciekawe miejsca – czytamy w komunikacie Cabildo Gran Canaria.

Foto: cabildo.grancanaria.com