FIESTA DEL PINO NA GRAN CANARII

Imprezy

Na początku września odbywają się uroczystości w miejscowości Teror na Gran Canarii ku czci Matki Bożej Sosnowej, popularnego święta Patronki Diecezji Wysp Kanaryjskich.

1 września odbył się tradycyjny akt Święta Podniesienia Flagi Sosny w Bazylice w Teror. Jak co roku o godzinie 12 po południu rozbrzmiały dzwony Bazyliki i rozbrzmiały saluty na cześć Matki Boskiej, wystrzeliwane przez Pirotecnia El Pilar. Z tej okazji nie było ani papagüevos, ani świątecznych parad, ze względu na sytuację, której doświadczamy w obliczu Covid-19.

Foto teror.es

W ramach Fiesta del Pino 2021 odbył się też koncert piosenkarki India Martínez z jej Palmeras Tour. Z kolei 10 września w Teror wystąpi Celtas Cortos o godz. 21 na Plaza de Sintes, a zaprezentowana zostanie nowa płyta „In Crescendo”, nagrana na żywo z Orkiestrą Symfoniczną Księstwa Asturii (OSPA). który pokazuje najbardziej kulturalną twarz grupy rockowej.

Do Teror na tegoroczne święto przybyło około 7000 pielgrzymów, aby celebrować świętego patrona Gran Canarii.

Jednym z najbardziej emocjonalnych momentów Fiesta del Pino jest Dzień Maryi, który obchodzony będzie w niedzielę 12 września, choć w sposób kontrolowany ze względu na panującą pandemię. Tego dnia obraz Virgen del Pino również nie wyjdzie na ulicę, jak to już miało miejsce 8 dnia w święto patronki.

Pod koniec sierpnia przy tej okazji odbyła się Wystawa Rękodzieła Sosnowego 2021, zorganizowana przez Wydział Rękodzieła Urzędu Miasta Teror, włączając się w program wydarzeń Festiwalu Sosnowego 2021.

Foto: terror.es