JENNIFER LOPEZ NA GRAN CANARII

Celebryci na Kanarach Media i muzyka

Jak już informowaliśmy w naszej gazecie nakanarach.pl w styczniu tego roku na Gran Canarię zawitała znana światowa piosenkarka i aktorka Jennifer Lopez. Tym razem będzie też w roli kooproducenta filmu pt. „Matka” nagrywanego dla Netflixa. Jednak po kilku dniach z powodu wykrytych przypadków koronawirusa u kilku członków ekipy zdjęciowej nagrania przerwano, a Jennifer Lopez pospiesznie opuściła wyspę.

Na początku 2022 roku na tej kanaryjskiej wyspie zaczęły się przygotowania do budowy planów zdjęciowych i scenografii. Jak podaje gazeta Canarias 7 wiadomo już, że niektóre sceny będą nagrywane w jednym z zabytkowych budynków w stolicy Gran Canarii – Las Palmas. Do tego celu posłuży wnętrze Gabinetu Literackiego, gdzie ma pojawić się Jennifer Lopez na czele obsady. Gazeta dowiedziała się, że przez co najmniej dwa dni w Gabinecie Literackim będą odbywać się sesje filmowe, z dwoma preferowanymi ustawieniami: klatką schodową łączącą się z pierwszym piętrem i salą Meifren.

Aktorka pokazała w mediach społecznościowych krótki film z pobytu na Gran Canarii. Towarzyszy jej aktor Omari Hardwick.

Zdjęcia do tej produkcji rozpoczęły się w dwóch różnych częściach wyspy na południu Gran Canarii, w gminie San Bartolomé de Tirajana, w okolicy Vegueta, gdzie nagrano już niektóre sceny oraz luksusowej willli w dzielnicy mieszkalnej Monte León na południu Gran Canarii (ok. 10 km od Maspalomas, skąd widać słynne wydmy), gdzie wcześniej powstawały między innymi odcinki hiszpańskiego i czeskiego reality-show pt. „Love Island”.

Willa filmowa w Monte León

Część scen miało powstać w Gabinecie Literackim w Las Palmas de Gran Canaria, w którym już kilka lat wcześniej powstawał film „Aliados”. W tym budynku, który posłużył jako obiekt w Casablance nagrywano opowieść o miłości i z kanadyjskim szpiegiem Max Vatan (w jego rolę wcielił się Brad Pitt) i francuska agentka ruchu oporu Marianne Beausejour (Marion Cotillard). Zobacz VIDEO:

https://www.sur-film.com/?pgid=k2ehy3wv-e368eeba-1dbe-4ccb-8c60-df66647e0eb5

W tym samym miejscu nagrywano także amerykańską komedię „Como Reinas” z Shirley MacLaine, Jessicą Lange i Demi Moore w obsadzie, stał się eleganckim Casino Santa Isabel de Guinea w filmie „Palmeras en la Nieve”, w którym zagrali Adriana Ugarte i Mario Casas oraz w sierocińcu-pałac w filmie „Down a Dark Hall”, z Umą Thurman w roli głównej.

Gabinet Literacki to jeden z najczęściej wykorzystywanych na potrzeby światowego kina miejsc ze względu na architekturę w stylu modernistycznym i kameleonowe sale z XIX wieku.

Produkcja thrillera „Matka” odbywa się przy wsparciu kanaryjskiej firmy producenckiej Sur Film w takich miejscach, jak farma mleczarska Ladera Alta w Los Giles , La Pardilla w Telde, w Arucas, w dzielnicy mieszkalnej Monte León na południu wyspy, Puerto de La Luz i Las Palmas, ulica Becerra w La Isleta, ulica Canalejas w dzielnicy Arenales czy dzielnica morska San Cristóbal w stolicy Gran Canarii.

Triller reżyseruje Niki Caro. W tym filmie Jennifer López gra matkę i występuje w tym filmie akcji jako postać płatnego zabójcy, któremu po pewnym czasie udało się żyć spokojnie i w absolutnej anonimowości. Ale nadchodzi czas, kiedy jej córka, którą musiała oddać do adopcji, aby uniemożliwić jej wrogom ściganie jej jest w niebezpieczeństwie, więc jest zmuszona wrócić do działania.

AKTUALIZACJA 10.01.2022:

Wybuch epidemii COVID-19 wśród kilku członków ekipy zdjęciowej do filmu pt. „Matka” wymusił przerwanie nagrań, które odbywało się na Gran Canarii. Piosenkarka i aktorka Jennifer López opuściła wyspę.

Platforma streamingowa Netflix postanowiła odwołać na miniony weekend filmowanie, które zaplanowała w kilku różnych miejscach w stolicy wyspy – Las Palmas.

Foto: Kadr z planu zdjęciowego

Video: sur-film.com