GITARZYSTA QUEEN NA KANARACH

Aktualności Celebryci na Kanarach Media i muzyka

Brian May – światowej sławy gitarzysta legendarnego zespołu Queen wrócił do miejsca, gdzie zrobiono zdjęcie ilustrujące okładkę „Another World”, czyli na kanaryjską wyspę El Hierro.

Gitarzysta był zakochany w Wyspach Kanaryjskich już w marcu 2021 roku, z okazji wznowienia swojego drugiego albumu „Another World”, którego seria miała premierę w połowie kwietnia 2022 roku na kanale YouTube i która będzie cykliczną audycją co tydzień do połowy maja br.

Brian May od dawna jest zakochany w Kanarach, dlatego nikt nie był zaskoczony jego najnowszymi filmami na Teneryfie, La Palmie czy El Hierro. Właśnie w tym ostatnim odwiedził El Sabinar w La Dehesa, gdzie zrobiono zdjęcie, które później ilustrowało okładkę tego albumu, który ukazał się 25 lat temu.

W pierwszym rozdziale serii gitarzysta Queen opowiada, jak wyglądała jego podróż na Isla del Meridian w 1998 roku, a także jego pobyt na wyspie na El Hierro. 

– Nazywam to „Moje Drzewo”. To rodzaj godła narodowego El Hierro – mówił gitarzysta. – To drzewo żyło w bardzo niesprzyjających warunkach. Staraj się dorastać w miejscu, w którym zawsze wieje wiatr znad oceanu, wiatr obciążony słoną wodą, a mimo to udaje się przeżyć – mówi muzyk w opublikowanym filmie.

Foto: Facebook/Brian May