PROTEST I POMOC UKRAIŃCOM NA KANARACH

Aktualności

Ponad 200 Ukraińców demonstrowało na placu Salytien w Costa Adeje na Teneryfie, w pierwszą rocznicę rosyjskiej inwazji na ich kraj. 

Od początku wojny na Wyspach Kanaryjskich znalazło schronienie prawie 4500 ukraińskich uchodźców.

Protestujący przypomnieli, że Rosja militarnie okupowała Krym i próbowała stworzyć „republiki ludowe” na wschodniej, południowej i środkowej Ukrainie pod pozorem „ruchu niepodległościowego” najeżdżającego obwody doniecki i ługański.

Caritas Wysp Canaryjskich poprzez Projekt Uwaga Rodziny Ukraina 2022-2023 udzielane są rodzinom migrantów narodowości ukraińskiej, którzy uciekli przed wojną w swoim kraju.

Ukraińcy osiedlili się głównie na Teneryfie, otrzymując kompleksową opiekę zarówno dla nieletnich, jak i osób dorosłych.

Jednym z celów jest prowadzenie rodzinnych zajęć w różnych środowiskach Teneryfy, aby motywować do budowania nowego życia na wyspie.

Projekt finansowany przez Cabildo Insular de Tenerife Area Acción Social, Udział Obywatelski i Różnorodność, poprzez dotację bezpośredniej, ze względów interesu społecznego i humanitarnego, na rzecz hiszpańskiego Czerwonego Krzyża na finansowanie projektu „Uwaga Rodziny Ukraina 2022-2023” – informuje Czerwony Krzyż Wysp Kanaryjskich.

Foto: Cruz Roja en Santa Cruz de Tenerife