ZAKAZ DLA QUADÓW I BUGGY

Aktualności Ruch drogowy

Rada miasta Vilaflor de Chasna na Teneryfie zakazała używania quadów, buggy, motocykli próbnych i „pojazdów o podobnym charakterze” na drogach, jak i poza nimi. Dodatkowo pojawiły się też znaki drogowe informujące, że osoby naruszające przepisy zostaną ukarane mandatem.

Zakaz jest częścią rozporządzenia w sprawie regulacji ruchu pojazdów, które zostało zatwierdzone w ubiegłym roku przez samorząd gminny w odpowiedzi na wzrost turystycznego i rekreacyjnego wykorzystania tych pojazdów na gruntach rolnych i drogach wiejskich, a także drogach i ulicach gminy.

Rada Vilaflor podjęła tę decyzję również w odpowiedzi na dyskomfort wyrażany przez mieszkańców gminy, którzy potępili pogorszenie produkcji rolnej z powodu pojazdów korzystających z torów i dróg dojazdowych do gospodarstw.

Rada stwierdziła, że ​​zamierza „zachować naturalne i wiejskie środowisko gminy, charakteryzujące się spokojem, w obliczu nadmiernego hałasu generowanego przez te pojazdy, gdy poruszają się po obszarach miejskich i wiejskich”.

Za nieprzestrzeganie tego zakazu grozi mandat karny, którego wysokość określono w rozporządzeniu gminy.

Fot. Zdjęcie Ilustracyjne-Facebook/Desert Offroad Adventure Maroc