NAJLEPSZE OWCZARKI NIEMIECKIE

Aktualności

Owczarki niemieckie z Gran Canarii będą reprezentować Hiszpanię na mistrzostwach świata, które odbędą się w listopadzie 2021 roku.

Drużyna gminy San Bartolome de Tirajana CD Sairanac podczas szkolenia sportowego psów osiągnęła doskonały wynik w 32. Ogólnopolskich Mistrzostwach w Szkoleniu Owczarków Niemieckich, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Lerma (Burgos).

Drużyna południowa stworzona przez Orlando Hernándeza Péreza i sześcioletniego psa Manu Vom Leipheimer Moor zajęła trzecie miejsce w Universal National Championship, co uprawnia do reprezentowania Hiszpanii w Universal Sieger World Championship. Pies również wyróżniony pierwszym miejscem w kategorii Best Defense CNU.

CD Sairanac składa się z Orlando Hernándeza, Blasa Mirandy, Fredy’ego i Nicolása, a psy Manu, Nortier, Popoter i Famara będą trenować po południu na boisku miejskim Las Burras, aby przygotować się do Puchar Świata odbędzie się w listopadzie – informuje urząd gminy w San Bartolome de Tirajana.

Początki owczarka niemieckiego sięgają końca XIX wieku, kiedy w Niemczech rozpoczęto program hodowlany mający na celu pilnowanie i ochronę stad owiec przed wilkami. Za ojca rasy uważany jest kapitan armii niemieckiej Maximilian von Stephanitz. Później, po powstaniu Towarzystwa Przyjaciół Owczarka Niemieckiego w 1899 roku, rozpoczęto selekcję okazów, których krzyżówki poprawiały zarówno wygląd psychiczny, jak i fizyczny zwierzęcia – czytamy na stronie urzędu gminy z Gran Canarii.

Foto: maspalomas.com