AFERA Z TESTAMI Z POLSKĄ W TLE

Aktualności

Prokuratura Europejska wysłała do Prokuratury Generalnej, po zebraniu dowodów przestępstwa, skargę, z której wynika, że ​​rząd Wysp Kanaryjskich zatwierdził zakup 48 tys. testów SARS-CoV-2 PCR od polskiej firmy za trzykrotnie wyższą cenę niż normalnie – poinformował portal elcierredigital.com 

Jak pisze portal w sprawie chodzi o kontrakt o wartości 720 tys. euro na zakup testów PCR, zatwierdzony przez socjalistycznego prezydenta Wysp Kanaryjskich Ángela Víctora Torresa i został zawarty przez firmę z branży spożywczej i budowlanej z siedzibą w Maladze.

Rząd Wysp Kanaryjskich jest w trakcie działań Prokuratury Europejskiej po dostrzeżeniu dowodów przestępstwa w następstwie skargi na prezesa regionalnego organu wykonawczego  Ángela Víctora Torresa (PSOE), szefa kanaryjskiej służby zdrowia i kierownika wydziału mikrobiologii Szpitala Uniwersyteckiego Nuestra Señora de la Candelaria na Teneryfie .

Cała trójka została oskarżona o pozyskanie 48 tys. testów genetycznych SARS-CoV2 w trybie awaryjnym z laboratoriów jednej z firm w Polsce, za co zapłacili 15 euro za sztukę (łącznie 720 tys. euro). Cena ta jest trzy razy wyższa niż oficjalna stawka tej polskiej firmy, która oferuje te zestawy PCR zaledwie za 5,40 euro za sztukę – informuje elcierredigital.com.

Foto: gobiernodecanarias.org – zdjęcie ilustracyjne