RELACJE TV CANARIA Z PRZEMYŚLA

Aktualności O Polsce

Codziennie media na Wyspach Kanaryjskich informują o bieżącej sytuacji na Ukrainie oraz o przyjmowaniu uchodźców do Polski. Temat jest na tyle ważny, że dziennikarze z archipelagu relacjonują na żywo wydarzenia z naszego kraju.

Do Polski pojechał zespół popularnego popołudniowego pasma informacyjnego z „Buenas Tardes Canarias”, emitowanego w największej na archipelagu Telewizji Canaria.

Relacje na żywo z Przemyśla, znajdującego się zaledwie kilka kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej przekazuje prezenter David Perdomo i towarzyszący mu operator kamery Enrique Toledo.

Stamtąd do mieszkańców Wysp Kanaryjskich, oddalonych od Przemyśla o ponad 4800 km przekazywane są wszystkie najnowsze wiadomości o konflikcie zbrojnym między Rosją a Ukrainą, a także o tysiącach ukraińskich uchodźców, którzy szukają schronienia na polskiej granicy.

Tymczasem pod znakiem zapytania stoi przylot w najbliższym czasie prawie 3 tys. rosyjskich turystów na Wyspy Kanaryjskie.

TV Canaria informuje, że obywatele Federacji Rosyjskiej są jednymi z tych, którzy płacili najwięcej w miejscu docelowym, wydając średnio 1743 euro, przy średnim pobycie 13 dni – według danych danych Ministerstwa Turystyki za rok 2019.  Z raportu wynika, że 25% Rosjan zatrzymywało się w hotelach czterogwiazdkowych, a 49% wynajmowało tylko noclegi, dlatego ich wydatki w supermarketach i restauracjach są wyższe niż innych podróżnych.

Teneryfa była najczęściej odwiedzaną wyspą przez Rosjan, z 60 472 podróżnych w 2019 r., co stanowi 82,6% całkowitej liczby turystów tej narodowości na Wyspach Kanaryjskich. 

Foto: Facebook/BTC Canarias