REMONT NA AUTOSTRADZIE

Aktualności Samochody

Kierowcy jadący na południe Teneryfy mogą podróżować m.in. na lotnisko w bardziej komfortowych warunkach. Zakończono tam roboty drogowe na autostradzie TF-1 związane z odnowieniem nawierzchni w obu kierunkach skrzyżowań 55 (San Isidro/El Médano), 57 (Los Cardones) i 59 (Port lotniczy Teneryfa Południe). Tymczasem niebawem rusza remont autostrady TF-5.

Cabildo de Tenerife przypomina, że ​​„aby zagwarantować bezpieczeństwo kierowcom i zminimalizować niedogodności wprowadzono objazdy, a prace są prowadzone w godzinach nocnych od 22:00 do 6:00”.

Prace te są częścią planu odbudowy autostrady TF-1, który jest realizowany od kwietnia 2021 roku. Po zakończeniu prace obejmą prawie 40 kilometrów autostrady między miejscowościami Adeje a Arico.

Tymczasem Cabildo de Tenerife informuje, że od 24-28 lipca 2022 roku potrwają prace nad wymianą 51-kilometrowej powierzchni TF-5 będą kontynuowane na połączeniach Puerto de la Cruz, Los Realejos i Ojciec Anchieta.

W tych miejscach zostanie ułożona ostateczna warstwa asfaltu, a harmonogram prac będzie trwał w godz. nocnych 22-6:00, aby zmniejszyć wpływ na ruch uliczny i niedogodności dla kierowców.

Foto: Twitter/Zdjęcie Ilustracyjne