POLACY WRÓCILI Z LANZAROTE BEZ BAGAŻU

Aktualności O Polsce Samoloty

W październiku 2022 roku po wylądowaniu samolotu z kanaryjskiej wyspy Lanzarote na Lotnisku Chopina w Warszawie okazało się, że linie lotnicze nie zabrały bagaży ok. 140 pasażerów – czytamy na portalu tvnwarszawa.pl

Portal pisze, że część zdezorientowanych pasażerów usłyszała, że otrzymają swoje walizki dopiero pod koniec października. Do tego musieli złożyć reklamację w linii lotniczej, tracąc kolejne kilka godzin.

– To nie było zaginięcie bagażu tylko celowe niewysłanie go z Lanzarote do Polski – relacjonuje Polka portalowi tvnwarszawa.pl.

Pani Lidia w walizce przewoziła leki, które musi regularnie przyjmować i wiele innych osobistych rzeczy niezbędnych na co dzień.

Polska linia lotnicza Enterair tłumaczy, że:

– Lotnisko w Lanzarote ma wiele ograniczeń operacyjnych. Między innymi góry, nad którymi samolot musi się wznieść po starcie. W przypadku niekorzystnego wiatru, samolot musi ograniczyć swój ciężar, aby móc rozpędzić się do prędkości startu w dostatecznej odległości od gór, aby móc nad nimi przelecieć. Dlatego też personel naziemny ogranicza masę samolotu poprzez zostawienie bagaży na ziemi – tłumaczy spółka Enter Air redakcji tvnwarszawa.pl.

Jednocześnie przewoźnik nie podał konkretnego terminu, kiedy pasażerowie dostaną swoje bagaże.

– Będą dosłane kolejnymi rejsami, gdy pogoda pozwoli na pełen załadunek – napisano w odpowiedzi dla portalu.