PRZEDŚWIĄTECZNE ZAKUPY I POLSKIE POTRAWY WIGILIJNE

Aktualności

Tysiące Polaków spędzą święta Bożego Narodzenia na Wyspach Kanaryjskich. Wiele osób tęskni za tradycyjnymi, polskimi potrawami. Gdzie je kupić i jak przygotować się do Wigilii z dala od Polski?

Przedświąteczne zakupy można zrobić m.in. na Teneryfie w dwóch sklepach Delicias de Polonia. Można tam kupić na przykład mrożonego karpia, pierogi, uszka z grzybami, suszone grzyby i mak.

Produkty na polski, świąteczny stół są także do nabycia w sklepie BG Booom na południu Gran Canarii oraz w supermarkecie Aleman na Lanzarote, gdzie otrzymacie najnowsze wydanie świąteczno-noworoczne pierwszej polskiej gazety na Wyspach Kanaryjskich pt. NaKanarach.pl.

Podczas świąt Bożego Narodzenia organizowane są spotkania polonijne na kilku Wyspach Kanaryjskich lub można zamówić świąteczne potrawy.

Na Teneryfie Jurek Dudek zaprasza na wigilijną wieczerzę, którą wspólnie z przyjaciółmi organizuje 24 grudnia 2022 roku. Start o godz. 17 :30, a koniec zaplanowano ok. 22 :00. Będzie to impreza w restauracji „Czarna Perła” w Puerto Colon.

– Organizujemy Wigilię składkową typu non profit, uzgodniliśmy ze składamy się po 50 euro, a w tej cenie mamy polskie wigilijne potrawy, takie jak barszcz, śledzie, sałatki, bigos, ryba, ciasta wino białe i czerwone oraz inne dodatki, tak aby było tradycyjnie, rodzinnie i domowo – informuje na Facebook’ u Jurek Dudek.

Na Gran Canarii firma cateringowa Eco Rico przygotowła paszteciki z kapustą, śledzie z boczniaków, barszcz, bigos, smalec z fasoli i inne typowe polskie dania świąteczne znajdziesz. Produkty dostarczane są na terenie całej Gran Canarii.

Z kolei 17 grudnia 2022 roku był Piknik Świąteczny do Finca la Fuente, niedaleko Guía. Podczas imprezy odbył się koncert muzyki na żywo, zabawy i konkursy z nagrodami oraz pysznym jedzeniem barszcz, bigos i ryba po grecku. Przy okazji zorganizowano gry i konkursy z nagrodami i prezentami od Świętego Mikołaja.

Na Lanzarote świąteczne menu przygotowała polska restauracja El Polaco. W specjalnej ofercie jest bigos, krokiety z kapustą i grzybami, zupa i polska sałatka jarzynowa. Jeśli wolicie spędzić czas z rodziną w domu. Wszystkie dania wigilijne z El Polaco można zamawiać i odbierać do 24-go grudnia 2022 roku do godziny 12:00.

Na Fuerteventurze o menu świąteczne warto zapytać w restauracji Boby’s Caleta de Fuste.

Jeśli Święta Bożego Narodzenia spędzasz na Fuerteventurze i chcesz poczuć klimat tych wspaniałych Świąt zapraszamy do Bobby’s Caleta de Fuste. Rezerwacje obiadu świątecznego 25.12.2022 roku przyjmowane są do 20 grudnia 2022 r. Cena: 30€ od osoby. W cenie do wyboru: 1 przystawka, 1 danie główne, 1 deser.

Z kolei w restauracji „Me Gustas Tu” namiastką wigilijnych potraw mogą być pierogi podawane na kilka sposobów np. z lokalnymi serami i ziemniakami.

Jeśli na Wyspach Kanaryjskich organizujecie spotkania świąteczne lub przygotowujecie polskie potrawy na wigilijny stół napiszcie do nas. Informację opublikujemy bezpłatnie na naszym portalu.