JESIENIĄ NA KANARACH WCIĄŻ GORĄCO

Pogoda

Jesienią na Wyspach Kanaryjskich zazwyczaj jest nadal ciepło. A zdarzają się także upalne dni, dlatego o tej porze roku warto wybrać ten kierunek na wakacyjne podróże.

23 września to w 2023 roku to początek jesieni kalendarzowej i astronomicznej.

Przy ocieplającym się klimacie i wzroście temparatur na Wyspach Kanaryjskich średnio o 2 stopnie Celsjusza jesienią może być tu nadal gorąco. Dla przykładu niespotykane od dawna temperatury występowały pod koniec października 2022 roku oraz w listopadzie na Wyspach Kanaryjskich. Jak informuje Państwowa Agencja Meteorologiczna Aemet pod koniec października 2022 roku, temperatury dochodziły do 34 stopni Celsjusza.

27 października 2022 roku niektórych punktach Wysp Kanaryjskich we wczesnych godzinach porannych temperatura osiągnęła 23 stopnie Celsjusza. Na Gran Canarii w miejscowościach Valleseco i Melenara w Telde 23,5 i 23,1 stopni notowano na stacjach pomiarowych w środku nocy. W San Cristóbal w Las Palmas de Gran Canaria było 23,1 stopni o godz. 7:10 oraz Tejeda. Jeszcze cieplej było w Santa Cruz de Tenerife z odpowiednio 24,3º i 23,6º o godz. 9:30.

Na Wyspach Kanaryjskich zanotowano pod koniec października 2022 r. najwyższe temperatury w całej Hiszpanii.

Świetna pogoda pojawiła się na Wyspach Kanaryjskich także 11 listopada 2022 roku, gdzie temperatury wzrastały do 30 stopni Celsjusza w cieniu na Lanzarote, Fuerteventurze, Gran Canarii i Teneryfie. A dzień później do 32 na Gran Canarii.

Szukasz wycieczki na Wyspy Kanaryjskie? Zobacz oferty:

Wakacje w Hiszpanii

Foto: NaKanarach.pl