POLICJA ZAMKNĘŁA KLUB NOCNY

Aktualności Interwencje

Znany klub nocny w Puerto del Rosario na kanaryjskiej Fuerteventurze został zamknięty 9 lutego 2024 roku po tym, gdy policja wykryła w nim 38 nieletnich oraz stwierdzono nadmiar osób w lokalu i nieautoryzowane prace budowlane prowadzone w środku.

Władze lokalne ujawniły tę informację na stronie internetowej, stwierdzając, że funkcjonariusze odpowiedzieli na liczne skargi mieszkańców dotyczące rzekomej obecności niepełnoletnich w klubie. Po sprawdzeniu ich wieku funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania rodziców zidentyfikowanych nieletnich, aby zapewnić ich bezpieczny powrót.

Ponadto policja potwierdziła, że ​​klub nocny przekroczył dopuszczalną pojemność liczby gości, gdzie w dniu imprezy przebywało ponad 400 osób, a osoby odpowiedzialne za lokal prowadziły interesy w czasie trwania w tym miejscu prac budowlanych.

Dodatkowo na terenie obiektu znaleziono dwie butelki dwutlenku węgla, przy czym nie zastosowano żadnych środków ochronnych i środków bezpieczeństwa.

Na wezwanie policji o dostarczenie niezbędnych dokumentów i zezwoleń dla klubu, dokumentacji i pozwoleń na prace budowlane i montaż butli z dwutlenkiem węgla oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC z tytułu tej działalności, podmioty odpowiedzialne nie były w stanie przedstawić żadnego z wymaganych dokumentów.

 W rezultacie klub nocny został przez policję tymczasowo zamknięty z powodu naruszenia ustawy o działalności niejawnej, pokazach publicznych i innych uzupełniających środkach administracyjnych. Do władz miejskich złożono zawiadomienie o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego.

Ostatecznie incydent zgłoszono do Prokuratury ds. Młodzieży w Puerto del Rosario w celu przeprowadzenia dalszego dochodzenia.

Foto: Ayuntamiento Puerto del Rosario