POLSCY MEDALIŚCI Z TOKYO TRENOWALI NA TENERYFIE

Więcej informacji
Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński, którzy pobiegli w finale, na Stadionie Olimpijskim w Tokio odebrali pod koniec lipca złote medale za zwycięstwo w sztafecie mieszanej 4x400 metrów. Wcześniej trenowali przez kilka tygodni na Teneryfie. 

Obiekt sportowy na tej wyspie od dawna jest celem mistrzów, którzy chcą wzmocnić swój trening przed wielkim wydarzeniem. W przeszłości na Teneryfie trenowali bokserzy, rowerzyści, sportowcy i całe drużyny piłkarskie. Zawodników można było spotkać podczas ćwiczeń na stadionie Arona, T3 w Costa Adeje lub na wysokości w Parku Narodowym Teide.

Nowy mistrz w biegu na 100 metrów, Lamont Marcell Jacobs, nie jest wyjątkiem, ponieważ trenował na południu wyspy przez ponad miesiąc, przygotowując się do igrzysk w Tokio. 26-latek pokonał boisko na Stadionie Narodowym w Tokio, z nowym europejskim rekordem 9,80 sekundy, pokonując Freda Kerleya i André De Grasse. Niektórzy określają go jako następcę najlepszego biegacza na świecie Usaina Bolta. 
Jacobs przyleciał na Teneryfę w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i przez miesiąc pokonywał tor lekkoatletyczny Antonio Domíngueza w Playa Las Americas, ćwicząc starty 4 pas na 100-metrowej części toru. 

Burmistrz Arony, Jose Julian Mena, wysłał osobistą wiadomość, nie tylko do sprintera olimpijskiego, który jest teraz luksusowym ambasadorem Arony, ale do innych sportowców, którzy również trenowali tutaj w Aronie, w której brzmiał:

Na Teneryfie trenował też srebrna medalistka występująca w barwach Hiszpanii Adriana Cerezo, która zdobyła pierwszy medal dla tego kraju w Taekwondo podczas imprezy w Tokio. Ostatnia część jej przygotowań odbyła się w pawilonie wielofunkcyjnym w Aronie.

Z kolei holenderska kolarka Annemiek van Vleuten to najnowszy dowód na to, że Teide to także jedno z najlepszych miejsc na świecie do przygotowania się dla sportowców na wysokim poziomie. Kolarka została mistrzem olimpijskim w jeździe na czas w Tokio, będąc najszybszyą na torze 22,1 kilometra z 423 metrami nagromadzonych nierówności.

Holenderka była w marcu na Teneryfie przygotowując się do Igrzysk w Tokio i można ją było zobaczyć na rowerze w Masca, na Teide i w La Punta. Podąża śladami Chrisa Froome'a, Bradleya Wigginsa i braci Brownlee, którzy wszyscy tutaj trenowali, zanim jeździli na rowerze do chwały.

Na południu tej wyspy trenowali też mistrzowie świata w boksie m.in. Nigel Benn i Frank Bruno, trenowali tutaj, na południu Teneryfy, z treningiem wysokościowym na Teide. 

Foto: Twitter