POLSKIE TELEDYSKI NAGRYWANE NA KANARACH

Celebryci na Kanarach Media i muzyka O Polsce

Wyspy Kanaryjskie są chętnie wybierane przez polskich artystów do nagrywania teledysków w pięknych sceneriach m.in. Teneryfy, Gran Canarii i Fuerteventury. W tym gronie jest m.in. Kamil Bednarek, Kayah, Pectus, Doda, Grzegorz Hyży i Boys.

Kamil Bednarek

Ten jeden z najpopularniejszych polskich artystów w 2017 roku nagrał singiel „Talizman”, a teledysk do tego utworu powstawał w kilku miejscach na Teneryfie m.in. w wiosce trędowatych Los Abades, na słynnych klifach Los Gigantes oraz w pobliskim porcie, na wulkanie Teide, na lotnisko Sur, a także wśród typowych kanaryjskich domków oraz w pasażu obok hotelu La Niña.

Kayah i Pectus

Ta znana polska artystka i zespół braci z zespołu Pectus w 2020 przygotowali wspólny teledysk do utworu pt. „Przejazdem”. Niektóre fragmenty klipu nagrywano w jednym z barów w Palm-Mar oraz rejonie Siam Mall w Playa de Las Americas. Można też dostrzec plantacje w okolicach Caldera del Rey, wybrzeże – el Medano i Bajamar.

Doda

W 2015 roku na Teneryfie nagrywano teledysk Dody do utworu pt. „Nie pytaj mnie” m.in. na Playa el Bollullo z czarnym piaskiem oraz na drodze z Chio na szczyt Teide oraz na terenie parku narodowego i wulkanu. Pojawiły się też ujęcia z Ogrodu Botanicznego w Puerto de la Cruz.

Grzegorz Hyży

W 2017 roku teledysk na Teneryfie nagrywał Grzegorz Hyży do utworu pt. „Noc i dzień”. W wideoklipie pojawił się krater wulkanu Teide, winnice oraz droga przy jednym z punktów widokowych na najwyższy szczyt w Hiszpanii.


Boys

W 2018 r. swój teledysk w malowniczej scenerii Wysp Kanaryjskich do utworu pt. „Oczy szafirowe” nagrywał Marcin Miller, lider zespołu Boys. Klip został zrealizowany przez jego wspólnika, zarazem jednego z najpopularniejszych operatorów Marcina Załęskiego z ekipy Allinteractive Films. W wideoklipie widać drogi prowadzące przez park narodowy Teide, filharmonię w Santa Cruz de Tenerife, Playa Las Teresitas oraz kamieniste plaże na północy wyspy.

Źródło: Youtube

Mejk

W 2016 roku Elwira i Mariusz z zespołu Mejk zafascynowani Gran Canarią postanowili, że sfilmują kilka pięknych pejzaży. – Na miejscu zrealizowaliśmy część zdjęć teledysku do piosenki  „O Mamma Mia” – zdradziła Super Expressowi Elwira Mejk po powrocie do Polski.

Eastwest Rockers

W 2017 roku na Teneryfie zespół Eastwest Rockers nagrał swój teledysk, w którym można zauważyć góry Anaga, plaże w okolicach Plaja Benijo i Taganana, park narodowy Teide oraz Mirador de Chipeque.


Bartosz Jagielski

To wschodząca gwiazda disco-polo. Na scenie muzycznej działa od kilku lat, ale dopiero od niedawna zaczął trafiać do szerszej publiczności. Fani disco polo polubili młodego piosenkarza pochodzącego z województwa łódzkiego m.in. za oryginalną barwę głosu.

Źródło: Youtube

Gina Damalfi

Ta młoda polska artystka wydała swój pierwszy album ot. „Transformacja”. Swoje utwory tworzy na Teneryfie. Także tu powstał teledysk pt. „A kiedy już”, na którym widać m.in. wulkan Teide pokryty śniegiem oraz Los Abades oraz typowe urokliwe uliczki kanaryjskie.

Beata Drewniak to urodzona w Polsce, ale mieszkająca od lat na Wyspach Kanaryjskich wokalistka i … pilotka wycieczek. Jest zakochana w Teneryfie, Gran Canarii i Fuerteventurze i na tej ostatniej wyspie osiadła na dłużej. Właśnie tutaj powstał najnowszy teledysk w miejscu słynącym z pięknych krajobrazów, szerokich plaż. Muzykę skomponowali specjalnie dla niej hiszpańscy producenci, a w wideoklipie wystąpił najbardziej hiszpański Polak i najbardziej polski Hiszpan – Conrado Moreno. Piosenkarka śpiewała w prestiżowych miejscach, między innymi Jameos De Los Verdes na Lanzarote i Las Salinas na Fuerteventura. Nagrała też jeden z utworów wspólnie z Gersonem Galvan – wokalistą z Wysp Kanaryjskich. W 2017 roku uczestniczyła w warsztatach wokalnych z nauczycielem Celine Dion – Gregiem Enriquez i divą hiszpańską – Lilianą Aracil. Jej piosenki „Dónde Irán, Dónde Irás”, „No tengo miedo” i „Quiero volver” emitowano w kanaryjskich mediach kanaryjskich.