MARATON I SURFING (VIDEO)

Aktualności Imprezy

20 listopada 2022 roku odbył się najdalej wysunięty na południe maraton w Europie oraz zawody surferów. Podobnie jak w latach poprzednich miejscem ich organizacji jest kanaryjska wyspa Gran Canaria.

Maspalomas Marathon odbywa się co roku na dystansie 42,195 km, minimalna wysokość na trasie wyniesie 4 metry, a maksymalna 35 metrów. Biegacze pojawili się na ulicach Maspalomas i sąsiedniej miejscowości Meloneras.

Organizatorzy informują, że listopad to idealny miesiąc dla biegaczy na Wyspach Kanaryjskich, gdyż nie jest wówczas zbyt gorąco, a termometry w ciągu dnia pokazują nieco powyżej 20 stopni Celsjusza. Zawodnicy pobiegną czując morską bryzę podczas przyjemnej jesieni na południu tej wyspy.

W sumie zarejestrowało się 948 na 42-kilometrową i 1597 na 10-kilometrową imprezę. Około 40% uczestników pochodzi spoza wyspy Gran Canaria. Wśród głównych krajów pochodzenia są Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Szwecja oraz Polska.

20 listopada 2022 roku z kategoriami junior i trail po raz kolejny odbyły się kolejne zawody surferów w podobnych warunkach, jak w dwóch poprzednich edycjach, w których w finałach rozgrywanych pomiędzy strefami Lloret i Cycer. Prawie 60 surferów rozegrało Paddle Surf World Championship na falach Las Canteras Beach w stolicy Gran Canarii.

Foto: Czytelnik