NOWE POŁĄCZENIA NA LA GRACIOSĘ

Atrakcje i egzotyka Promy Turystyka

Pakiet podróżny wprowadzono od 26 maja 2023 roku i obejmuje podróże na wyspy Lanzarote i sąsiednią La Graciosę.

Prezes Cabildo de Lanzarote, María Dolores Corujo, spotkała się z przedstawicielami firm Canaryfly i Líneas Romero, aby dowiedzieć się z pierwszej ręki o porozumieniu, które osiągnęli w celu poprawy łączności z wyspą La Graciosa, co sprawi, że możliwe jest zaoferowanie swoim pasażerom nowego pakietu podróżnego, który wszedł w życie w najbliższy piątek, 26 maja.

To nowe połączenie obejmuje bilet lotniczy, który należy kupić co najmniej 48 godzin przed odlotem; transfer z lotniska do portu Órzola na północy Lanzarote, a stamtąd rejs statkiem Líneas Romero na La Graciosa. Bilet w obie strony kosztuje 28 euro.

Prezes Cabildo podkreśliła, że ​​ta umowa między firmami poprawi mobilność mieszkańców La Graciosa i poszerzy ofertę dla turystów i gości, co uznała za „bardzo ważne” dla poprawy łączności między wyspami.

La Graciosa określana jest jako „ósma wyspa”. Leży na północ od Lanzarote, czyli wyspy, od której jest zależna administracyjnie i od której jest oddzielona odnogą morską zwaną El Río, której minimalna szerokość wynosi nieco ponad kilometr. Jest również stosunkowo blisko afrykańskiego wybrzeża kontynentalnego. La Graciosa ma około 29 km², na których znajdują się jedyne dwa miasta na wyspie: Caleta del Sebo (stolica wyspy) i Pedro Barba. Jest najmniej zaludnioną z ośmiu zamieszkałych wysp z 718 mieszkańcami (stan na 2022 r.). Jako jedyne miejsce w Unii Europejskiej nie ma na tej wyspie żadnych asfaltowych dróg.

Foto: Facebook/La Graciosa