ŚWIATOWE GWIAZDY NA GRAN CANARII

Aktualności Imprezy

Rozpoczyna się Granca Live Fest. Od 4-6 lipca 2024 roku zaplanowano wiele wydarzeń muzycznych na Gran Canarii. Gwiazdami będzie Black Eyed Peas oraz Robbie Williams. Pod koniec czerwca na Teneryfie wystąpił Ed Sheeran, który w jednej ze swoich piosenek pokazał, że jest zakochany w tej rajskiej wyspie.

Słynny brytyjski piosenkarz i autor tekstów Ed Sheeran w swojej twórczości artysta niejednokrotnie wyrażał fascynację tym miejscem, co najbardziej widoczne jest w piosence „Tenerife Sea”.

Ten utwór z 2014 roku jest wyrazem jego uczuć i doświadczeń związanych z kanaryjską Teneryfą, która zajmuje szczególne miejsce w jego sercu.

https://www.facebook.com/reel/1302713364449735/?s=single_unit&__cft__[0]=AZXWQk0CR_iZE8Wclgs-cDzUYWV2mpWAIMi38XEzFItlrgH6NseSCiZdGsG_q83jSz6DlXR2PjnGLha6jmHp101cctiNGrY2saNUoj3MZddu_85adci7SIGfJD4yrudptBD_u9ONnQm_E8TYbD13XCvYz_ZiCyyXnBx5dAk924cQ_Xc1Vb52gpJpwGPxZKHhq0Tvd5UF4oYxgptnAhtgNvztjamDQ6i1fBRqL0AfhsAttg&__tn__=H-R

Ed Sheeran, podczas koncertu, który odbył się 28 czerwca 2024 roku na stadionie Heliodoro Rodríguez López na Teneryfie zgromadził ponad 35 tys. widzów. Artysta podkreślał swoją miłość do Teneryfy, bo to to właśnie brytyjczycy są najliczniejszą grupą turystów, którzy odwiedzają Wyspy Kanaryjskie (ponad 4 mln rocznie). Już na samym początku koncertu artysta pojawił się na scenie w koszulce z napisem „Tenerife”.

Nie tylko przez słowa piosenek, ale także przez swoje działania, Sheeran manifestuje swoją sympatię do tej wyjątkowej wyspy. Artysta wykorzystał swój pobyt na Teneryfie, aby nagrać teledysk do „Tenerife Sea”.

Sheerana z Teneryfą łączą też gesty i czyny. Podczas jego wizyty, Paulino Rivero, prezes klubu piłkarskiego CD Tenerife wraz z radnym Carlosem Tarife i Carmen Pérez, dyrektor generalną Sociedad de Desarrollo de Santa Cruz, wręczyli artyście koszulkę jako symbol gościnności i uznania.

Ed Sheeran przez swoje działania i twórczość często przypomina o swojej miłości do Teneryfy, czyniąc z wyspy nie tylko źródło inspiracji, ale również scenę dla niezapomnianych momentów, zarówno dla niego, jak i dla jego fanów. Teneryfa dzięki jego muzyce, stała się miejscem o szczególnym znaczeniu nie tylko dla artysty, ale i dla wielu jego słuchaczy.

Z kolei w czasie pandemii koronawirusa na Gran Canarii przebywała inna światowa piosenkarka i artystka Jennifer Lopez, która w stolicy wyspy oraz w luksusowej willi na południu w miejscowości Montaña La Data, skąd widać przepiękny widok na słynne wydmy w Maspalomas nagrywała sceny do filmu pt. „Matka”.

Foto: NaKanarach.pl

Na co dzień willa jest wykorzystywa do nagrań m.in. hiszpańskiej wersji reality-show pt. Love Island.

Shakira zaprezentowała w połowie lipca 2021 roku premierę teledysku do swojego singla „Don’t Wait Up”, który został nagrany w maju br. na Teneryfie. Także na tej wyspie posiada ona swój luksusowy dom z widokiem na Ocean Atlantycki.

Foto: Facebook/Shakira

Ale to nie koniec wydarzeń związanych ze światowymi gwiazdami muzyki. Podczas Granca Live Festival, 4 lipca 2024 roku wystąpi Robbie Williams, a dzień później Black Eyed Peas.

Foto: Archiwum Facebook/Ed Sheeran