NAKANARACH.PL – WITAMY NA NOWYM PORTALU

Aktualności

Od kilku tygodni intensywnie pracowaliśmy nad przygotowaniem i uruchomieniem nowego portalu pod nazwą nakanarach.pl kierowanego do Polaków, którzy odwiedzają Wyspy Kanaryjskie, a także do naszych rodaków, którzy licznie się tu osiedlają. Oficjalnie zaczęliśmy działać 2 maja 2021 r., czyli w dniu flagi Rzeczypospolitej Polskiej, która łączy nas w kraju i poza granicami.

Na unikatowym i pierwszym tego typu portalu internetowym nakanarach.pl znajdziecie wiele aktualności z Wysp Kanaryjskich. Będziemy pokazywać, jak – na potocznie nazywanych – Wyspach Szczęśliwych wygląda codzienne życie z perspektywy mieszkających tu Polaków. Oczywiście nie zabraknie też prezentacji atrakcji turystycznych oraz miejsc, które turysta powinien koniecznie zobaczyć. Przed przyjazdem warto też zapoznać się z zaleceniami sanitarnymi dot. Covid-19.

Oprócz tego dla ułatwienia codziennego życia w zakładce: Transport pokazujemy, jak i czym najwygodniej lub najtaniej podróżować na Wyspach Kanaryjskich.

Nie mogło też zabraknąć informacji dotyczących zagadnień prawnych w zakładce: Prawo Warto wiedzieć, że hiszpańskie przepisy nieco różnią się od polskich. Niektóre z nich mogą nas zadziwiać, ale pamiętajmy, że będąc na Wyspach Kanaryjskich musimy się dostosować do ich zasad i obyczajów. Na ulicach widać sporo policji, przez co jest stosunkowo bezpiecznie, ale warto też wiedzieć, że policjanci nie zawsze są pobłażliwi, a mandaty są znacznie wyższe niż w Polsce.

Zwieńczeniem naszych działań jest stałe tworzenie komercyjnej bazy danych firm i usług realizowanych przez osoby mówiące w języku polskim w zakładce: Polskie Usługi. Dzięki temu życie na Wyspach Kanaryjskich dla wielu naszych rodaków będzie znacznie łatwiejsze, a bariery językowe nie będą stanowić problemu.

Dzięki Waszym zdjęciom tworzymy też unikatową galerię w zakładce POLSKIE AKCENTY – OD WAS. Czekamy na Wasze foto.

Strona nakanarach.pl jest stale udoskonalana i aktualizowana, aby jak najszybciej osiągnąć poziom pełnej funkcjonalności.

Wracając do dnia flagi RP obchodzonego co roku 2 maja to warto wspomnieć, że na Kanarach nie brakuje polskich akcentów. W Playa del Ingles na Gran Canarii przed jedną z restauracji prowadzonej przez Polaka powieszono symbolicznie flagę biało-czerwoną.

Polska flaga na Gran Canarii Fot. Czytelnik

Przy okazji warto wspomnieć, że w Hiszpanii święto flagi narodowej obchodzone jest 29 sierpnia. Każda ze wspólnot autonomicznych ma też swoje flagi. Ta kanaryjska jest trójkolorowa. Pas biały symbolizuje ośnieżony szczyt wulkanu Pico de Teide na Teneryfie. Kolor niebieski oznacza morze, natomiast żółta barwa nawiązuje do słońca, którego tu jest najwięcej w roku w całej Europie.

Foto: Freepik.com