GRAN CANARIA SPADŁA DO POZIOMU 1

Aktualności

140 nowych przypadków koronawirusa zanotowano minionej doby na Wyspach Kanaryjskich. Sytuacja staje się coraz bardziej stabilna, dlatego od 27 maja Gran Canaria z 2 poziomu zagrożenia została przeniesiona do 1.

Oznacza to podniesienie do 75% pojemności przebywających osób w przestrzeniach wspólnych (toalety, biuro, sale konferencyjne, spotkania itp.) oraz spotkania w grupach maksymalnie 10 osobowych w przestrzeni publicznej i prywatnej. Na poziomie 1 zwiększa się pojemność na salach gimnastycznych i podczas pokazów kulturalnych, a drzwi do organizacji imprez masowych zostają otwarte po uprzednim uzyskaniu zgody.

Teneryfa i Lanzarote (gdzie epidemiologicznie obejmuje La Graciosa) są na poziomie 2, a La Gomera, El Hierro, La Palma, Fuerteventura na poziomie 1. 

Dotychczas na Kanarach od początku pandemii Covid-19 zanotowano łącznie 55 991 przypadków. Minionej doby zmarła jedna osoba.

Teneryfa zanotowała 86 przypadków w ciągu ostatnich 24-godzin, Gran Canaria – 28 nowych, Lanzarote – 22, Fuerteventura – 4.

La Palma, La Gomera i El Hierro nie mają nowych zakażeń koronawirusem.

Wprowadzone zmiany w poziomach alertów obowiązują do 3 czerwca 2021 r.

Foto. gobiernodecanarias.org