SIAM PARK NA TENERYFIE OTWARTY

Atrakcje i egzotyka Turystyka

29 maja ponowne otwarto Siam Park na Teneryfie. To największy park wodny w Europie. Jak informowaliśmy na portalu nakanarach.pl kilka tygodni temu ruszył też Loro Parque.

W pierwszej fazie z powodu koronawirusa SIam Park jest czynny od piątku do niedzieli w godz. 10-18 przy ograniczonej pojemności osób. Dla osób, które posiadają roczną kartę lub bilet już zakupiony, Siam Park w celu potwierdzenia wizyty zaleca rejestrację za pośrednictwem strony internetowej.

Siam Park to największa w Europie atrakcja zaliczana do parków wodnych. Działa od 2008 roku. Jest położony na południu Teneryfy przy centrum turystycznym niedaleko Adeje. Na olbrzymiej powierzchni parku znajdują się ogrody, zjeżdżalnie, restauracje, basen z plażą i inne atrakcje nawiązujące stylistyką do architektury Tajlandii.

Siam Park na Teneryfie

Znajdujące się na Teneryfie Loro Parque i Siam Park otrzymali niedawno certyfikaty Biosfery Zrównoważonego Stylu Życia, przyznawane przez Instytut Turystyki Odpowiedzialnej (RTI), za zarządzanie wykazaniem zgodności z działaniami Biosfera zrównoważonego stylu życia, które są zgodne z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych 2030. Innowacyjny certyfikat Biossfery to akredytację dla parków w kategoriach: turystyki i stabilności środowiska, walki ze zmianami klimatu i ochrony różnorodności biologicznej.

Foto: Facebook/Siam Park