REKORD CIEPŁA W HISZPANII – NA KANARACH

Aktualności Pogoda

41,9 stopnia w Agüimes na północnej Gran Canarii, 41,6 na Teneryfie oraz 40 w San Bartolomé to tegoroczne rekordy temperatur w całej Hiszpanii. Okazało się, że w niedzielę 18 lipca najgoręcej w całym kraju było na Wyspach Kanaryjskich. Podobne może być na początku nowego tygodnia.

18 lipca termometr w niektórych częściach archipelagu przekroczył 40 stopni, a Wyspy Kanaryjskie zarejestrowały dwie najwyższe temperatury tego dnia w całej Hiszpanii. Państwowa Agencja Meteorologiczna podała, że w miejscowości Agüimes na wyspie Gran Canaria o godzinie 15.50 zanotowano 41,9 stopnia, a na lotnisku na południu Teneryfy 41,6 stopnia o godz. 12.10. Wśród dziesięciu najwyższych temperatur w kraju znalazło się 40 stopni Lomo Pedro Afonso w San Bartolomé de Tirajana o godzinie 13.30. Ponownie maksymalne rekordy w nocy były szczególnie wysokie, przy temperaturach powyżej 20 stopni.

Aemet prognozuje, że w poniedziałek 19 lipca pogoda będzie nadal sucha i słoneczna w całej Hiszpanii, z wysokimi maksymalnymi temperaturami na południowym płaskowyżu, w głębi lądu Andaluzji, północnej Aragonii, śródlądowych obszarach Katalonii i wschodnich Wyspach Kanaryjskich.

Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa i Sytuacji Kryzysowych poinformowała, że ​​od godz. 10 rano w poniedziałek 19 lipca tylko wyspa Gran Canaria będzie objęta falą wysokiej temperatury dochodzącej do 37 stopni.

Foto: nakanarach.pl