KANARYJSKI WIATR ROKSANY WĘGIEL

Media i muzyka O Polsce

Najnowszy singiel zwyciężczyni Eurowizji Junior Roksany Węgiel pt. „Kanaryjski” pojawił się w sieci pod koniec sierpnia 2021 roku.

Jak czytamy w opisie na kanale You Tube: „Kanaryjski” to tak naprawdę piosenka przewrotna. Po pierwszym przesłuchaniu mamy wrażenie, że to typowy letni hit z wakacyjnym vibem – o dobrej zabawie nad morzem. Dopiero kolejne przesłuchania doprowadzą nas do jego esencji. „Kanaryjski wiatr” to przenośnia tego co sprawia, że nie upadamy, że w ciężkich chwilach potrafimy się pozbierać i iść dalej. Dla każdego ta siła to coś innego. Dla jednych przyjaciele, dla innych pasja, może dla kogoś to też pieniądze. Dla Roxie te 3 siły to rodzina, wiara i muzyka. Jak w nasze żagle dmucha „kanaryjski wiatr” to na pewno będzie dobrze.

Roksana Węgiel jest zwyciężczynią pierwszej edycji telewizyjnego programu „The Voice Kids” (2018) oraz w tym samym roku 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbył się na Białorusi. W 2021 „Roxie” wygrała też 3. edycję programu tanecznego emitowanego w Telewizji Polskiej pt. „Dance, Dance, Dance”. Młoda wokalistka w roku 2019 była też laureatką Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.